בנימין נתניהו, ארנון מילצ'ן ושמעון פרס
צילום: פלאש 90

העוזרת של מילצ'ן העידה: "נתניהו העביר דרישות למתנות"

הדס קליין, שהעידה במסגרת תיק 1000, אמרה כי הגיעו בקשות מפורשות לשמפניה וסיגרים, וכי המתנות הועברו באמצעות הנהג של איש העסקים. נתניהו הכחיש
תמר אלמוג
13 בנובמבר 2017
20:38
עודכן ב 19 נובמבר 09:56

העוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן העידה בתיק 1000 כי הדרישה למתנות בפרשה הגיעה גם מראש הממשלה בנימין נתניהו בעצמו – כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לדברי הדס קליין, הפניות כללות בקשות מפורשות לשמפניה ולסיגרים. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, תעמוד לשימוע בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אימונים, בינואר הקרוב. 

העוזרת האישית העידה כמה פעמים במשטרה במסגרת תיק 1000. לפי עדותה, נתניהו ורעייתו שרה נהגו להשתמש בווילה של המיליארדר ג'יימס פאקר, שנחקר במסגרת הפרשה. עוד עולה מעדותה כי ההזמנות של בני הזוג נתניהו הועברו אליהם באמצעות נהגו של מילצ'ן.

עורך דינה של קליין אמר כי הנושא בחקירה וכי הם אינם מגיבים. מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".

ראש הממשלה נתניהו נחקר בשבוע שעבר במשך כארבע שעות במעונו שבירושלים בתיק 1000 וכמו כן בתיק 2000 - פרשת היחסים עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס. במסגרת הפרשות, ראש הממשלה חשוד בקבלת מתנות מאילי ההון בשווי מאות אלפי שקלים, וכן בקידום אינטרסים הדדיים עם מוזס. החקירה הייתה החקירה החמישית במספר בסך הכול, והראשונה מאז שחתם ראש הסגל בלשכתו לשעבר, ארי הרו, על הסכם עד מדינה.

ברקע, גורמי משפט בכירים העריכו בשבוע שעבר כי קו ההגנה של ראש הממשלה בתיק 1000, המתבסס על חוות דעת של עורך הדין יעקב וינרוט, לפיה מותר לקבל מתנות, צפוי להיתקל בקשיים. לדבריהם, התיק שונה מתקדימי עבר, בהם זוכו נאשמים מעבירות בנימוק שהתייעצו קודם לכן עם גורמי מקצוע, נימוק המכונה "טענת ההסתמכות". כך, נתניהו היה צריך לפנות ליועץ משפטי ממשרדי הממשלה ולא עורך דין פרטי. "אם היה עושה זאת היה מונחה לא להתעסק בעניינים עסקיים הקשורים למילצ'ן", ציינו.