דוברת המשטרה מירב לפידות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הריאיון בכאן רשת ב': דוברת המשטרה חזרה בה מדבריה נגד מח"ש

לאחר שתקפה את החוקרים בעקבות ההקלטה שפורסמה בחדשות הערב בכאן 11, אומרת מירב לפידות כי "משטרת ישראל צריכה מח"ש חזקה". הפרקליטות והיועמ"ש בהודעה חריגה: "מח"ש תפעל ללא מורא"
רועי ינובסקי, תמר אלמוג ואמוץ שפירא
28 בינואר 2018
19:38

דוברת המשטרה מירב לפידות פנתה למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך והתנצלה על הדברים שאמרה הבוקר נגד המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), והבהירה שהיא חוזרת בה מן הדברים. לפידות התנצלה לאחר שתקפה בחריפות את מח"ש אצל קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. 

הדוברת הגיבה לפרסום ההקלטה אמש בכאן 11, שבה נשמע בכיר במחלקה משוחח עם צ', המתלוננת נגד ניצב רוני ריטמן, ואומר לה כי במשטרה העבירו חומרים מכפישים נגדה. "אנחנו רואים חוקר אחרי חוקר שיוצר קשר בלתי ראוי עם עדים", האשימה לפידות בכאן רשת ב'. "חוקר נוקט עמדה בפרשה עוד לפני שהתחיל לחקור. איך אפשר לסמוך עליהם?", תהתה.

לפידות טענה כי "המפכ"ל פנה למח"ש כדי לבדוק אם מכירים תלונות על צ' והקצין. התברר שחצי שנה לפני זה פרקליט המדינה הורה למח"ש להעביר את החומרים כדי למנות קצין בודק, ומח"ש לא העבירו. למה? כי מח"ש מחליטים מה כדאי להם לבדוק ומה לא. כל קשר בינם לבין האמת מקרי בהחלט".

"מדובר במערכת יחסים קלוקלת שלא רואים בשום מקום בין מפקד לפקוד שלו", אמרה הדוברת על צ' ומפקדה. "אולי אחד האנשים הכי חשובים במשטרה - ראש חטיבת המודיעין, שמדווח שהוא נמצא בעבודה בזמן שהוא נמצא ביחד עם העוזרת שלו במקומות פסטורליים, שכל קשר ביניהם לבין עבודה מקרי בהחלט. הוא אמור להתנהג אחרת לחלוטין".

במסגרת ההתנצלות על הדברים הערב נמסר מדוברות המשטרה כי "ההקלטה בוצעה על ידי הקצינה לפני יותר משנתיים והביקורת עדיף והייתה מופנית כלפי מי שבחר להעביר אותה לתקשורת כעת, במסגרת קמפיין דה לגיטימציה מתמשך למשטרת ישראל בעת האחרונה. כפי שאמרה הדוברת ואומר פעם אחר פעם המפכ"ל: משטרת ישראל צריכה מח"ש חזקה".

לאחר התנצלות הדוברת, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן פרסמו באופן חריג הודעה משותפת בה מסרו כי הם מרוצים מכך שלפידות חזרה בה מדבריה. "מח"ש תמשיך לעשות עבודתה נאמנה, בנחישות וללא מורא", נמסר בהודעה.

מנדלבליט וניצן הוסיפו: "יובהר בזאת כי מערכת אכיפת החוק מאוחדת ומלוכדת יותר מכל תקופה אחרת בעבר, והגיבוי מהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות למשטרת ישראל וחוקריה הנאמנים והמסורים הוא מלא ומוחלט".