פעילות צה"ל ללכידת אחמד ג'ראר

הפלסטינים: צה"ל הכריז עוצר ממערב לג'נין כדי ללכוד את רוצח רזיאל שבח

מקורות פלסטינים מדווחים כי כוחות הביטחון שבו לפעול בכפר בורקין, לאחר שהבוקר הם פעלו במקום בניסיון לעצור את אחמד ג'ראר – שכבר נמלט מהפשיטה נגד מבצעי הפיגוע בחוות גלעד לפני כשבועיים. לפי הדיווחים, כוחות גדולים נכנסו לכפר בליווי שני דחפורים, ונחסמו כל הכניסות והיציאות מהמקום
גל ברגר, דנה בן שמעון ונמרוד ליכטנשטיין
03 בפברואר 2018
09:08
עודכן ב 16:29

מקורות פלסטינים מדווחים כי כוחות צה"ל שבו לפעול בכפר בורקין ממערב לג'נין, כחלק מהמצוד אחר אחמד ג'ראר ראש חוליית חמאס שרצחה את הרב רזיאל שבח בחודש שעבר, לאחר שהבוקר בוצע פעילות במקום וכותר לפחות בית אחד. לפי הדיווחים, כוחות גדולים נכנסו אחר הצהריים לכפר בליווי שני דחפורים וצרו עליו. בכפר הוכרז עוצר וכל הכניסות והיציאות נחסמו. עוד דווח כי בכפר התפתחו עימותים בעקבות כניסת הכוחות, שהשתמשו בירי חי על מנת לפזרם.

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הבוקר (שבת) כי צה"ל כיתר לפחות בית אחד באזור הכפר אל-כפיר דרומית לג'נין, ככל הנראה כחלק מהמצוד אחר אחמד ג'ראר, המחבל שעמד בראש חוליית חמאס שרצחה את הרב רזיאל שבח בחודש שעבר ושהצליח להימלט מידי הצבא לפני כשבועיים. לטענת גורמים פלסטינים, הכוח נסוג מהאזור כעבור כשעה מבלי ללכוד את ג'ראר.

אזור הכפר אל-כפיר שבו כותר הבית לפי דיווחי הפלסטינים


ערוץ אל-אקצה של חמאס טען כי צה"ל תגבר מאז הבוקר כוחות בכפר אל-כפיר והחל לשנע דחפורים למקום. לטענת מקורות פלסטינים, הכוחות שכיתרו את הבית כרזו לעברו של ג'ראר וקראו לו להסגיר את עצמו. הם עזבו את המקום, לאחר שעצרו שני אחים ממשפחת אירשיד, שהבית שייך ככל הנראה לאחד מבניה. על ג'ראר עצמו לא דווח כי נעצר.

בכלי תקשורת פלסטיניים נוספים דווח כי במקביל לכיתור הבית באל-כפיר, צה"ל פעל גם בכפר הסמוך בורקין שממערב לג'נין. בחלק מהפרסומים נטען כי במקום נעצרו שלושה פלסטינים, אחד מהם שייך למשפחתו של ג'ראר.

תיעוד פלסטיני: מעצר חשוד בכפר בורקין מערבית לג'נין

לפני כשבועיים הצליח ג'ראר להימלט מפשיטת צה"ל בג'נין על חברי החולייה שביצעו את הפיגוע בחוות גלעד. בפשיטה חוסל מחבל אחר, שתחילה סברו כי הוא ג'ראר, אך בסופו של דבר התברר כי הוא נותר בחיים. במהלך המבצע נפצעו שני לוחמי ימ"מ באורח קשה וקל.

מלבד המחבל שחוסל במהלך חילופי ירי, כוחות הביטחון עצרו מחבל נוסף שהיה מעורב בפיגוע בחוות גלעד. ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך אז על הפעילות של צה"ל והימ"מ ואמר כי "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין".