פעילות מבצעית של צה"ל ביו"ש
צילום: דובר צה"ל

כוחות הביטחון חיסלו את אחמד ג'ראר - ראש החוליה שרצחה את הרב שבח

במהלך ניסיון מעצרו, יצא המחבל חמוש ממבנה שבו הסתתר ביאמון ונורה על ידי הכוחות. על גופתו נמצאו רובי M-16 ותיק עם מטענים. ג'ראר היה פעיל מרכזי בתשתית הטרור האחראית לפיגוע הירי ואף השתתף בו באופן אישי
ענבל תמיר, גל ברגר, ערן זינגר
06 בפברואר 2018
07:22

רוצח הרב רזיאל שבח, אחמד נאסר ג'ראר, חוסל לפנות בוקר (שלישי) בפעילות מבצעית של כוחות הביטחון. המבצע נערך בשיתוף פעולה של שירות הביטחון הכללי, צה"ל, והימ"מ של משטרת ישראל. אין נפגעים למי מהכוחות.

במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר באל-יאמון, באזור ג'נין, ונורה על ידי הכוחות. על גופתו של המחבל נמצאו נשקי m16 ותיק עם מטענים. 

ג'ראר, תושב ג'נין, היה פעיל מרכזי בתשתית הטרור האחראית לפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד לפני כחודש, בו נרצח הרב שבח. הוא השתתף באופן אישי בפיגוע.

צפו בביתו ההרוס של המחבל


מקורות פלסטיניים מדווחים היום כי בפעולה שבה חוסל ג'ראר, השתתפו מאות חיילים וכי במבצע נעזרו הכוחות בכלי טיס שחגו באיזור. המקורות אמרו לסוכנות הידיעות שיהאב כי במהלך המבצע פשטו חיילי צהל על בתים באיזור החיפושים ותיחקרו את התושבים. 

על פי דיווחים פלסטיניים נוספים, כוחות צה"ל נכנסו לאל-יאמון אמש בסביבות השעה 19:00 בערב. על פי הדיווחים, דחפורים של צה"ל הרסו חלק ממבנה במקום וייתכן שמדובר במבנה ישן ששימש בעבר את מנגנון הביטחון הלאומי הפלסטיני. אתר החדשות הפלסטיני ספא דיווח כי במקום היו חילופי אש ונשמעו קולות נפץ. כמו כן דווח על עימותים בכפר במהלך הפעילות.

צפו בכניסת כלים כבדים של צה"ל הלילה לכפר יאמון

מחקירות שביצע השב"כ עולה כי התשתית מעורבת בנסיונות נוספים לבצע פיגועים ובתכנון פיגועים נוספים. חקירת העצורים מקרב חברי התשתית נמשכת ועל יתר הפרטים מוטל צו איסור פרסום.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר לאחר החיסול כי "החשבון נסגר. אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד".


בימים האחרונים ביצעו כוחות הביטחון סריקות ופשיטות באזור ג'נין וצפון השומרון כחלק מהמצוד אחר ג'ראר. לפי דיווחים של התקשורת הערבית והרשתות חברתיות, הכוחות נכנסו לכפרים שונים נכנסו אחר בליווי דחפורים וצרו על מספר בתים. במספר מוקדים התפתחו עימותים בעקבות כניסת הכוחות, שהשתמשו בירי חי על מנת לפזרם.

ב-17 בינואר ביצעו כוחות צה"ל ושמר הגבול פשיטה בג'נין וחיסלו את אחמד ג'ראר, קרוב משפחתו של ראש החוליה, ואחד מחבריה שרצחה את הרב שבח. במהלך הפעילות התפתחו חילופי ירי בין הכוח לבין מחבלים, שבמהלכם נפצעו שני לוחמי ימ"מ באורח קשה ובאורח קל. הלוחם שנפצע קשה  יצא מכלל סכנת חיים.

הרב שבח, תושב חוות גלעד בן 35 ואב לשישה, נרצח לפני כחודש מירי בצווארו מרכב חולף בכביש 60, ליד חוות גלעד. הוא היה אב לשישה, רב ומוהל, ומתנדב רפואה במועצה האזורית שומרון. הוא התגורר זה עשור בחוות גלעד והיה דמות בולטת במקום.