נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

דיווח: התובע המיוחד בארה"ב אמר כי טראמפ אינו חשוד בפלילים

ה"וושינגטון פוסט" מפרסם, כי רוברט מולר החוקר את המערבות הרוסית בבחירות בארצות הברית, אמר לפרקליטיו של הנשיא כי הוא מוגדר "מושא חקירה" בלבד. במעגל הקרוב של טראמפ קיימת מחלוקת סביב הגדרה זו, ופרקליטו הבכיר התפטר לאחר שסבר כי הנשיא לא צריך להגיע לתשאול אצל מולר
מערכת כאן חדשות
04 באפריל 2018
09:31

רוברט מולר, התובע המיוחד שחוקר את ההתערבות של רוסיה בבחירות האחרונות לנשיאות ארצות הברית, הודיע בחודש שעבר לפרקליטיו של הנשיא דונלד טראמפ כי אינו חשוד בפלילים בפרשה. כך פרסם הלילה העיתון "וושינגטון פוסט", המסתמך על גורמים המעורים בנושא. עם זאת, על פי הדיווח, טראמפ עדיין נמצא תחת חקירה.

בפגישות שנערכו בתחילת החודש שעבר, המוגדרות בעיתון "משא ומתן פרטי", הגדיר התובע מולר את טראמפ כמושא חקירה. על פי ההסבר שמובא ב"וושינגטון פוסט", הגדרה זו מקשרת את האדם לנושא החקירה, אך אין ראיות שיכולות להוביל לאישומים בה.

שני מקורות מסרו כי מולר אמר לפרקליטיו של טראמפ, שהוא עובד על הכנת דוח אודות פעולותיו של הנשיא האמריקני במהלך כהונתו ואודות האפשרות לשיבוש מהלכי חקירה. התובע המיוחד חזר על הצורך לתשאל את טראמפ – כדי להבין אם הייתה לו כוונת זדון לפגוע בחקירה, וכדי לסיים את החלק שעוסק בנושא זה בפרשה.

ההגדרה של מולר את טראמפ כ"מושא חקירה" עוררה חיכוכים במעגל הפנימי של יועצי הנשיא, ויצרה דיון לגבי חוקיותה. טראמפ עצמו יחד עם כמה מאנשיו היו שבעי רצון מהעובדה כי אינו חשוד בפלילים, אולם יועצים אחרים הדגישו כי מושא חקירה יכול בקלות להפוך ל"מטרה" – והביעו חשש מכך שהתשאול יוכל לסבך את הנשיא.

עורך הדין ג'ון דאוד, פרקליטו הבכיר של טראמפ שעסק בחקירת הקשרים בין מוסקבה לוושינגטון, התפטר בחודש שעבר בעקבות חילוקי דעות בין השניים. כשדאוד סבור כי על הנשיא לסרב לתשאול של מולר. דאוד ויועץ הנשיא ג'יי סיקולו סירבו להגיב לדברים. דוברת הבית הלבן הפנתה את השאלות לטיי קוב, יועץ משפטי בבית הלבן, שהשיב: "אינני דן בתקשורת עם הנשיא או עם משרדו של התובע המיוחד".