שרה נתניהו ביציאה מבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כפי שפורסם בכאן חדשות: שרה נתניהו הציעה הסדר בתיק המעונות

על פי ההסדר, רעיית ראש הממשלה תשלם למדינה החזר על ארוחות, ובתמורה יבוטל ההליך הפלילי נגדה. היועמ"ש ופרקליט המדינה שוקלים בחיוב את ההסדר. הפער בין הצדדים: דרישת הפרקליטות שנתניהו תודה באחריות. סנגוריה מכחישים: "כל הדיווחים שיצאו מפגישתנו עם היועמ"ש אינם נכונים"
תמר אלמוג ורועי ינובסקי
02 במאי 2018
17:30

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן שוקלים בחיוב הסדר עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת המעונות שלא יכלול כתב אישום, כל עוד תשיב נתניהו סכום משמעותי ותקבל עליה אחריות במסגרת התיק - כך נודע הערב (רביעי) לכאן חדשות. דרישת הפרקליטות שנתניהו תודה באחריות היא הסיבה לפי שעה למחלוקת בין הצדדים. רעיית ראש הממשלה מכחישה את הפרטים.


פרטי ההסדר שהוצע פורסם לראשונה בכאן חדשות ביום ראשון האחרון. צוות ההגנה של נתניהו הציע היום הסדר בתיק המעונות ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה, במסגרתו תשלם החזר כספי למדינה על ארוחות ובתמורה יבוטל ההליך הפלילי נגדה. מסנגוריה נמסר בתגובה כי כל הדיווחים שיצאו מפגישותיהם עם היועץ המשפטי לממשלה אינם נכונים.


השימוע לרעיית ראש הממשלה, לפני הגשת כתב אישום בתיק, התקיים בחודש ינואר האחרון. בימים אלו צפויים בפרקליטות, ולאחר מכן מנדלבליט, להחליט אם להגיש כתב אישום נגד נתניהו. למרות טענות פרקליטיה של רעיית ראש הממשלה כי לא היו מעשים פליליים בתיק וכי החקירה לא התנהלה כראוי, הכיוון בפרקליטות הוא כן להגיש כתב אישום ולפיכך הניסיון להגיע להסדר.

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין השאר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".