חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: "לישראל הועבר מסר - אם תתקוף שוב בסוריה, היא תותקף בלב המדינה"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס בנאומו לעימות בין ישראל לאיראן בסוריה בשבוע שעבר. לדבריו, 55 טילים נורו לעבר רמת הגולן, מתוכם כמה שפגעו במוצבים צבאיים
רועי קייס
14 במאי 2018
18:57

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שני) לעימות בין ישראל לאיראן בסוריה בשבוע שעבר, ואמר כי "לישראל הועבר מסר מצד גורם בינלאומי כי אם תשוב ותתקוף בסוריה, התקיפה הבאה תהיה בלב ישראל ולא בגולן". עוד אמר נסראללה: "55 טילים נורו לעבר רמת הגולן, וחלקם פגעו במוצבים צבאיים. ישראל מנסה להסתיר את האבידות".

מזכ"ל חיזבאללה הוסיף כי "הטילים שירו האיראנים הגיעו לטבריה ולצפת, מה שאילץ את ישראל להשתמש במערכת הפטריוט כדי ליירט אותם. מערכות ההגנה האוויריות יירטו בגבורה את הטילים הישראליים. ישראל הפציצה מקומות שהיא יודעת שהם ריקים, ולאחר מכן הם יצרו קשר עם הכוחות הבינלאומיים שנמצאים בסוריה, כדי ליצור קשר עם הסורים ולהעביר להם מסר: 'אם אתם סיימתם, אז אנחנו גם סיימנו'".

נסראללה אמר גם כי הדיווחים על כך שנהרגו 23 אנשים בתקיפה הישראלית בסוריה, חלקם איראנים, אינם נכונים. לדבריו, "ישראל מנסה להטות את העובדות, וכך גם התקשורת הערבית".

היום התייחס גם יועץ למשרד ההגנה הרוסי לתקיפות הנרחבות של ישראל בסוריה בשבוע שעבר, בעקבות ירי הטילים האיראניים על רמת הגולן - ואמר לכאן חדשות שבירושלים לא קיבלו ממוסקבה אישור לתקיפה. עוד אמר אותו גורם, כי ישראל לא קיבלה אישור מרוסיה לתקיפה. עם זאת, מבחינת רוסיה מדובר באתרים איראנים בסוריה ולא בהכרח תקיפה נגד סוריה: "יש לרוסים אינטרס לשמור על קשר טוב עם ישראל, לכן אין תגובה חריפה לתקיפה".

אולם, ציין הגורם, "במקביל יש לרוסים אינטרס לשמור על היכולת הצבאית של אסד. לכן הם ימשיכו לסייע לו לשמור על עליונות צבאית בתחום ההגנה האווירית - חוץ מה-S-300".