פגישתם של מון וקים
צילום: אי-פי

נשיא קוריאה הדרומית: "קים ג'ונג און מחויב לפסגה עם הנשיא טראמפ"

מון אמר את הדברים לאחר פגישתו אתמול במפתיע עם מנהיג קוריאה הצפונית, ברקע ביטול הפסגה. טראמפ אישר: מצפה למפגש ב-12 ביוני
איתמר מרגלית
27 במאי 2018
08:52

נשיא קוריאה הדרומית מון ג'ה אין אמר הלילה (ראשון) כי מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און עדיין מחויב לקיים את מפגש הפסגה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ב-12 ביוני בסינגפור וכי און מחויב גם לפירוז חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני. מון אמר את הדברים לאחר שנפגש אתמול באופן מפתיע עם און בפעם השנייה בתוך חודשיים.

הנשיא הדרום קוריאני חזר ביום חמישי מוושינגטון לאחר שנפגש עם טראמפ בבית הלבן. מטרת הפגישה הייתה לשמור על תהליך הפיוס עם הצפון קוריאנים במסלולו. מון אמר כי טראמפ נחוש לסיים את היחסים העוינים בין קוריאה הצפונית והדרומית ולקיים שיתוף פעולה כלכלי.

קודם לכן אמר נשיא ארצות הברית כי גם הוא מצפה לקיום המפגש ב-12 ביוני, וכי ההכנות לקראתו מתקיימות כיאות. "הפסגה עם קוריאה הצפונית מתקדמת היטב. יש מפגשים שמתקיימים במקום מסוים גם כעת. יש הרבה רצון טוב", אמר טראמפ.

"אם נצליח בפירוז חצי האי הקוריאני זה יהיה נהדר עבור קוריאה הצפונית, זה יהיה נהדר עבר קוריאה הדרומית , עבור יפן, עבור ארצות הברית, עבור סין ועבור העולם", אמר הנשיא האמריקני והוסיף כי הרבה אנשים עובדים כדי שהמפגש יתקיים, למרות ההכרזה של טראמפ בשבוע שעבר כי הפגישה בוטלה במפתיע.