צילום: דובר צה"ל

עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים במחנה הפליטים של המחבל שהרג את לוחם דובדבן

כוחות צה"ל פשטו הבוקר על הכפר אל-עמארי באזור רמאללה, שבו נהרג לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי במהלך פעילות מבצעית בשבוע שעבר. דיווחים פלסטיניים: בעימותים שפרצו נפצעו מספר פלסטינים, שבעה צעירים נלקחו לחקירה
רועי שרון, כרמלה מנשה ודנה בן-שמעון
28 במאי 2018
09:23

כוחות צה"ל פעלו בשעות הבוקר (שני) בכפר אל-עמארי שבאזור רמאללה, שבו מתגורר המחבל שהרג את לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי, באמצעות השלכת לוח שיש מקומה שלישית, וברח לאחר מכן. הכוחות לא כיתרו את בית המחבל והתמקדו במעצרים.

התקשורת הפלסטינית דיווחה כי הפעילות במחנה הפליטים בוצעה במטרה לתפוס את המחבל, וכי כוחות צה"ל החלו לצאת מהמקום. על פי הדיווחים, הכוחות פשטו על המחנה, נפרשו על הגגות וכיתרו מבנה. לפי גורמים מקומיים נעצרו שבעה פלטינים. בנוסף, בעימותים שהתפתחו לאחר כניסת הכוחות נפצעו לפחות חמישה צעירים פלסטינים.


בשבת האחרון נפטר מפצעיו סמל ראשון רונן לוברסקי מרחובות, בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הלווייתו התקיימה בלילה שבין שבת לראשון ב-02:00 לפנות בבוקר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. לוברסקי הוא לוחם דובדבן הראשון שנהרג בפעילות מבצעית.

בצה"ל אומרים כי לוחמי היחידה הגיעו לאל עמרי במטרה לעצור מבוקשים במחנה, והלוחם, שהיה חלק מכוח החיפוי בפעילות, נפגע בעת שנצמד לקיר אחד הבניינים. החייל לבש מיגון מלא ופלטת השיש שהושלכה עליו פגעה בקסדתו. 

מתחקיר ראשוני של צה"ל לגבי האירוע, עלה כי המחבל לא זוהה ולכן לא בוצע לעברו ירי. הוא נמלט מהמקום מבלי שנתפס. עוד צוין בתחקיר כי לא התרחשו התפרעויות או עימותים נוספים עם פלסטינים תושבי המקום בעת הפגיעה בחייל.