צילום: פלאש 90

משפחת גולדין: "לא מוכנים להסכם עם עזה בלי החזרת הבנים הביתה"

הוריו של גולדין תקפו במסיבת עיתונאים את הסחבת מצד הממשלה בהשבת החללים והאזרחים הנעדרים בעזה: "הוקמה ועדה של נתניהו, כחלון ודרעי שהבטיחה הבטחות אבל לא עשתה דבר". על מתן הקלות ברצועה: "הומניטארי תחת הומניטארי"
מורן שכניק
28 במאי 2018
21:11

משפחת גולדין, שגופת בנם סגן הדר גולדין מוחזקת על ידי חמאס, ערכה הערב (שני) מסיבת עיתונאים מחוץ לביתה בכפר סבא, ודרשה לכלול את השבת גופות החיילים והאזרחים הנעדרים בכל הסכם שיקל את המצב ההומניטארי ברצועת עזה."אנחנו לא מוכנים שיהיה הסכם כלשהו עם עזה בלי להחזיר את החיילים והאזרחים הביתה", אמרו בני המשפחה, "הומניטארי תמורת הומניטארי".

המשפחה תקפה את הסחבת מצד הממשלה בהשבת גופותיהם של גולדין ושל סמ"ר אורון שאול, כמו גם האזרחים הנעדרים אברה מנגיסטו, הישאם שעבאן א-סייד וג'ומעה אבראהים אבו ענימה. "הוקמה ועדה של נתניהו, כחלון ודרעי שהבטיחה הבטחות אבל לא עשתה דבר. נפגשה רק פעם אחת מאז שהוקמה. ממשלת ישראל מבטיחה הבטחות ולא מקיימת", אמרו.

אתמול פנה מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקש לקבל את התייחסותו לטענות מצד משפחתו של החלל הדר גולדין, המוחזק בידי חמאס ברצועת עזה. בלשכתו של שפירא מסרו כי הוא נפגש לאחרונה עם בני המשפחה, שמסרו לו "מסמך מפורט" בנוגע לפעולות של ישראל להשבתו של גולדין.

משפחתו של גולדין, שנהרג במבצע צוק איתן ב-2014 וגופתו מוחזקת מאז ברצועת עזה, מאשימה זה תקופה ארוכה כי המדינה אינה פועלת להשבתו בהתאם להתחייבויותיה, ואף מנהלת מאבק משפטי בנושא. האב, שמחה גולדין, קרא לאחרונה בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 למנוע את השתלבותו של ראש הממשלה בחגיגות יום העצמאות ה-70 של ישראל שייערכו בהר הרצל.