שגרירת ארה"ב לאו"ם, ניקי היילי
צילום: אי-פי

היילי במועצת הביטחון: אף אחד כאן לא היה מוכן לקבל ירי 70 טילים למדינתו

שגרירת ארה"ב באו"ם בדיון מיוחד שהתקיים בנושא ההסלמה בדרום: "מטרת חמאס - השמדת ישראל". מקבילתה הבריטית: "תומכים בזכותה של ישראל להגן על עצמה"
מערכת כאן חדשות
30 במאי 2018
23:11

שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, התייצבה הערב (רביעי) לצדה של מדינת ישראל. בדיון מיוחד במועצת הביטחון של האו"ם בנושא ההסלמה בדרום, גינתה היילי את שיגורי הטילים של ארגוני הטרור בעזה לעבר ישראל ועמדה על זכותה של ישראל להגן על עצמה.

"העובדות ברורות: חמאס וארגון שמזוהה איתו שיגרו 70 רקטות לעבר ישראל, במטרה לגרום הרג לאזרחים", אמרה השגרירה האמריקנית. "חשבנו שהמועצה תצטרף אלינו בגינוי חמאס, אבל בגלל שמדובר בישראל, הסטנדרט שונה. מועצת הביטחון תמיד מיהרה לתקוף את ישראל. אני מעוניינת לראות כיצד חברי המועצה יגיבו להתקפות ישירות נגד ישראל".


היילי המשיכה ואמרה כי "תושבי עזה לא צריכים הגנה מפני איום חיצוני - הם צריכים הגנה מפני חמאס. מי מבינינו יקבל 70 טילים שנורו אל מדינתם? כולנו יודעים את התשובה - אף אחד לא יסכים למציאות כזו. התקפה מוכיחה את מה שטענו מזה זמן רב - מטרתו המוצהרת של חמאס היא להשמיד את ישראל".

קארן פירס, שגרירית בריטניה באו"ם, אמרה בדיון כי "בריטניה מגנה את ההתקפה נגד אזרחי ישראל. אנו תומכים בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר בשולי התכנסות מועצת הביטחון, כי "אני קורא למועצת הביטחון לגנות את חמאס ולסווג אותו כארגון טרור. כסף איראני מועבר למפגינים האיראנים, רקטות איראניות נורות לעבר ערינו. כמו בסוריה - איפה שיש טרור תמצאו את איראן".

ביממה האחרונה שוגרו ונורו לעבר ישראל כ-180 רקטות ופצמ"רים. רוב הירי שכוון לעבר אזורים מיושבים יורט על ידי מערכת כיפת ברזל. לאחר הודעת חמאס על הפסקת אש, שלפי הדיווחים נכנסה לתוקף ב-04:00, השקט באזור נשמר.