בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן
צילום: פלאש 90

ניר חפץ הקליט את מילצ'ן מדבר על תיווך בין נתניהו למוזס

מדובר על הקלטות שבוצעו שנים לפני השיחות בין נתניהו למוזס אשר הביאו לפתיחת חקירת תיק 2000. מוקדם יותר השבוע דווח כי במסגרת השלמות חקירה המשטרה בודקת מעורבות של מילצ'ן בתיווך בין רה"מ למו"ל ידיעות אחרונות
תמר אלמוג
22 ביוני 2018
23:10

ניר חפץ הקליט את איש העסקים ארנון מילצ'ן כשהוא מדבר על הקשר והתיווך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס, כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. מדובר בהקלטות שבוצעו שנים לפני השיחות בין נתניהו למוזס אשר הביאו לחקירת תיק 2000. 


מוקדם יותר השבוע דווח בעיתון "גלובס" כי במסגרת השלמות החקירה בתיק 2000, המשטרה בודקת את מעורבות ארנון מילצ'ן בתיווך בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס. עדותו של מילצ'ן יכולה לעבות את הראיות בנוגע לעסקה שנרקמה לכאורה בין השניים. בסביבתו של מילצ'ן טענו באותו נושא כי יצירת הקשר בין נתניהו למוזס היה חיבור בין חברים וניסיון להשכין שלום, ולא תיווך לעסקה כלשהי.

בין היתר נבדק אם מילצ'ן היה מעורב במגעים בין נתניהו למוזס ב-2009, אז סיכמו לכאורה השניים כי "ישראל היום" לא יוציא מוסף סוף שבוע ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו. על פי פרטי החקירה, העסקה יצאה לדרך עד לפיצוץ בסוף אותה שנה אחריו השיק העיתון גיליון סוף שבוע. אל מילצ'ן טרם הוגשה בקשה לעדות. מטעמו טרם נמסרה תגובה בעניין.

בשבוע שעבר נחקרו במשטרה יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומוזס, בחשד למעורבותם בתיק 2000. חקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות. 

ח"כ כבל חשוד כי בדומה לנתניהו, סיכם עם מוזס קידום חוק לפגיעה בעיתון המתחרה "ישראל היום" בתמורה לסיקור מלטף. באחרונה התקבל מידע חדש ומתשמעותי בתיק, בעיקר כתוצאה מחתימת הסכם עד המדינה עם ניר חפץ, המחזק את החשדות נגד נתניהו ומוזס. המידע הזה מוביל גם למעורב נוסף, שצפוי בקרוב להעיד.