אירוע של שוברים שתיקה באוניברסיטת תל אביב
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ועדת החינוך אישרה את חוק שוברים שתיקה: "מדרון חלקלק"

הוועדה אישרה לקריאה שנייה ושלישית את התיקון שלפיו ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל לא יורשו להיכנס לבתי ספר ולהיפגש עם תלמידים. בנט: "מי שמסתובב בעולם ותוקף את חיילי צה"ל, מאבד את זכותו להיכנס לבתי הספר". בשוברים שתיקה תקפו: "סותמים לתלמידים את האוזניים"
לירן כוג'הינוף
03 ביולי 2018
15:33

ועדת החינוך של הכנסת אישרה היום (שלישי) לקריאה שנייה ושלישית את "חוק שוברים שתיקה". לפי התיקון להצעת החוק, ארגונים המוגדרים ככאלה שפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד יעדי החינוך הממלכתי – לא יוכלו להיכנס לבתי ספר ולהיפגש עם תלמידים. את החוק יזמה יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי.

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, בירך על המהלך: "מי שמסתובב בעולם ותוקף את חיילי צה"ל, מאבד את זכותו להיכנס לבתי הספר. גם מועלם רפאלי פרסמה דברים דומים בחשבון הטוויטר שלה וכתבה: "מי שמסית נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל לא יכול להכנס למוסדות החינוך ולהטיף את 'הערכים' המעוותים שלו".


ח"כ מיכל רוזין (מרצ) תקפה בחריפות את אישור החוק בוועדה החינוך: "הם מפחדים. הממשלה ממשיכה להוכיח שהיא מבוהלת מחשיבה חופשית, מדעות שונות, מדמוקרטיה. זה מתחיל בהשתקת ארגונים כמו שוברים שתיקה ופורום המשפחות השכולות, וממשיך במדרון חלקלק שיכלול את כל הנושאים שהממשלה פועלת כדי להסתיר מעיני הציבור - גיוס נשים, להט"ב, רפורמים ועוד". לדבריה, "יש לנו שר חינוך שמפחד שבני הנוער ישמעו עמדות שמנוגדות לעמדות שלו, ומוכן עבור פופוליזם זול להכתים את ספר החוקים והדמוקרטיה הישראלית כולה".