איסמאיל האניה ואמיר קטר
צילום: אי-פי

גורם פלסטיני לכאן חדשות: קטר מתווכת בין ישראל לחמאס בנוגע לנעדרים

מקור ברשות הפלסטינית אמר כי ההנהגה ברמאללה קיבלה מסר מהנציג הקטרי מוחמד אל-עמאדי, שלפיו לא הושגה עד כה פריצת דרך בסוגייה. דיווח בלבנון: קטר מנסה לשכנע את חמאס להגמיש את תנאיו
גל ברגר ושמעון מיג'אן
04 ביולי 2018
07:22

מקור ברשות הפלסטינית אמר היום (רביעי) לכאן חדשות כי נציג קטר לשיקום הרצועה מתווך בין ישראל לחמאס בסוגיית חילופי השבויים והנעדרים. לדברי המקור, ההנהגה הפלסטינית שמעה מהנציג הקטרי מוחמד אל-עמאדי שנמצא בימים אלה באזור כי עד כה לא הושגה פריצת דרך בסוגיה. עם זאת, הנציג הקטרי ממשיך עדיין לדלג בין הצדדים בניסיון להשיג התקדמות. 

העיתון הלבנוני אל-אח'באר דיווח הבוקר כי הנציג הקטרי מנסה לשכנע את חמאס להגמיש את התנאים לפתיחת משא ומתן בנושא. על פי הדיווח, חמאס דחה את הצעתו שישראל תשחרר את משוחררי עסקת שליט שנעצרו שוב בגדה - רק לאחר שתקבל מידע לגבי מצב החיילים והנעדרים.

אתמול קיימו משפחות של חללי צוק איתן אירוע תמיכה במשפחותיהם של אורון שאול והדר גולדין מול בית ראש הממשלה בירושלים. הם קראו לפעול מיידית להחזרתם של השניים, שנהרגו במבצע בעזה ב-2014. אמו של אורון שאול, זהבה, אמרה בהפגנה: "ארבע שנים אין לי יום או לילה. כל הזמן המחשבות מה קורה עם אורון, אני לא יודע מה איתו. חמאס לא מוכן לומר לנו, הממשלה ומערכת הביטחון לא מדברים. אלה שנים של געגוע וסבל".

"אני קוראת לממשלה ולחברי הכנסת והשרים - די, אנחנו לא יכולים יותר לסבול. תעשו מעשה. עכשיו יש הזדמנות ואני מאמינה שזו האחרונה. עכשיו החמאס במצוקה, אין להם מים וחשמל. תנו להם, ושיביאו לנו את אורון והדר", המשיכה זהבה. "אין לי את הכוחות יותר לחזר אחרי ממשלת ישראל, זה לא התפקיד שלי אלא שלכם".

בתוך כך, בכיר פלסטיני התייחס היום לחוק קיזוז שכר המחבלים שעבר בכנסת ואמרו לכאן חדשות כי "הרשות הפלסטינית לא תפסיק לעולם לשלם משכורות למשפחות האסירים והשהידים. נתניהו הורס את הרשות הפלסטינית בקיזוז הכספים האלה מכספי המסים ובסוף הוא יצטרך להחליף את הרשות ולשלם את כל המשכורות בגדה ובעזה", אמר גורם פלסטיני בכיר לכאן חדשות.