נוה, הערב בבית המשפט

הותר לפרסום: אפי נוה הוא החשוד המרכזי בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט

יו"ר לשכת עורכי הדין נעצר הבוקר בחשד שקיבל שוחד מיני בעבור קידום שופטים. בתום דיון ארוך בבית המשפט הוא שוחרר בתנאים מגבילים
רועי ינובסקי
16 בינואר 2019
20:09

הותר לפרסום: החשוד המרכזי שנחקר בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט בישראל הוא יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה. הוא נחקר בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נבדק אם נוה, שנעצר הבוקר, היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. 

נציג המשטרה טען במהלך הדיון הערב כי "מדובר בשני אירועים נקודתיים ולא חלילה שחיתות במערכת כולה. החשדות חמורים. התשתית הראייתית מעבר לרף החשד הסביר". עורך דינו של נוה, בועז בן צור, טען שהחומר בידי המשטרה הגיע באמצעות שורה של עבירות על חוק האזנות סתר, פריצה למחשב ועוד.


החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני מספר שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.


היום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי עד מרכזי בפרשה, שהגיע היום למשטרה, חיזק את החשדות נגד נוה. הוא אמר לחוקרים כי השופטת קודמה בוועדה בגלל פעולות של לשכת עורכי הדין, בראשות נוה - שלא היה אז חבר ועדה. אותו עד טען: "היה להם עניין לקדם אותה. הם אלו שרצו שהיא תמונה".


החקירה, שעל עצם קיומה פורסם לראשונה בכאן חדשות, נפתחה בעקבות מידע שהגיע לפני כשבועיים. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פסל את עצמו מלעסוק בה בשל חברות קרובה עם נוה.

כל ההתפתחויות ביום הסוער שעובר על מערכת המשפט: