חייל בנח"ל החרדי (ארכיון)
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

לוחם נוסף בנח"ל החרדי נעצר בחשד להכאת עצורים פלסטינים

החייל, החשוד השישי בפרשה, נחקר תחילה עד שהתברר כי היה מעורב לכאורה בהכאת הפלסטינים. הצהרות תובע הוגשו נגד כל השישה. הוריו של יובל מור יוסף, לוחם היחידה שנהרג בפיגוע בגבעת אסף, מתחו ביקורת: "צריך לבדוק מדוע שלחו דווקא אותם למשימה המורכבת הזו"
משה שטיינמץ
20 בינואר 2019
18:23

פרשת הכאת העצורים הפלסטינים על ידי לוחמי הנח"ל החרדי ממשיכה להתפתח: היום (ראשון) התברר כי לוחם נוסף ביחידה נעצר בימים האחרונים, החשוד השישי בסך הכול. החייל נחקר תחילה בפרשה, וכשהתברר שהיה מעורב לכאורה בהכאת הפלסטינים, הוא נעצר.

בפרשה חשודים עד כה שישה לוחמים - חמישה חיילים וקצין. התביעה הצבאית הגישה היום הצהרות תובע נגד כל השישה, והם צפויים להיות מואשמים בהכאת העצורים. מדובר בסייעניו של המחבל עצאם ברגותי, שביצע את הפיגועים בגבעת אסף ובעפרה.

הקצין המעורב בפרשה חשוד שעמד מנגד ולא מנע את הכאת העצורים, ולכן יוגש נגדו כתב אישום בגין אחריותו כמפקד. מוקדם יותר הוארך מעצרם של הלוחמים עד ליום שלישי הבא, בעוד שהקצין שוחרר למעצר פתוח.

הוריו של סמ"ר יובל מור יוסף, לוחם הנח"ל החרדי שנהרג בפיגוע ליד גבעת אסף, מתחו היום ביקורת על מעצר הלוחמים מיחידתו. "חבל שעושים ככה לחיילים שנותנים הכול למדינה שלנו", אמר אביו של מור יוסף, מוטי. "הם עשו מה שהיו צריכים לעשות וטיפלו בהם, ככה מסרו מידע על המחבלים". אמו של החייל הוסיפה: "צריך לבדוק את שיקול הדעת דווקא בשדרת הפיקוד, למה שלחו דווקא אותם למשימה המורכבת הזו".

תגיות:
צה"ל