עימותים ברמאללה בעת מעצר החשוד ברצח אורי אנסבכר
צילום: צילום מסך מתוך פייסבוק

תיעוד: זריקות אבנים ועימותים במעצר החשוד ברצח אורי אנסבכר

התושבים באל-בירה שבאזור רמאללה, שם נעצר החשוד מחברון, נראים מיידים אבנים לעבר הכוחות שפעלו במקום. מהמשטרה נמסר כי לא היו נפגעים בקרב כוחות הביטחון. מעצר החשוד מחזק את ההערכה כי הרצח בוצע על רקע לאומני
רועי קייס
09 בפברואר 2019
11:23

במהלך מעצר החשוד ברצח הצעירה אורי אנסבכר אמש (שישי), סמוך למסגד באל-בירה שבאזור רמאללה, התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לתושבים במקום. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראים המתפרעים מיידים אבנים מטווח קצר לעבר הכוחות.


מהמשטרה נמסר כי בעימותים לא היו נפגעים בקרב הכוחות שפעלו במקום. לפי דיווחים פלסטיניים, הכוחות החרימו מצלמות אבטחה של מבנים באזור בו שהה החשוד מחברון. 

החשוד נעצר בפעילות של ימ"מ, שב"כ וצה"ל, והוא הועבר לחקירה. מעצרו מחזק את החשד כי הרצח בירושלים בןצע על רקע לאומני. מהמהשטרה נמסר כי תפיסתו של החשוד התאפשרה הודות לניתוח הממצאים הפורנזיים בזירת הרצח בידי ימ"ר ירושלים ולממצאי נתיחת הגופה.

אתמול בשעות אחר הצהריים הוציאה משטרת ירושלים הודעה ובה נכתב כי "מאז מקרה הרצח שהתרחש אתמול החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח, לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות". במשטרה הבהירו כי "מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה, תוך הטעיית הציבור. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים".


"תודה על החיבוקים"

מאות בני משפחה וחברים ליוו היום את אנסבכר למנוחות. אמה ספדה לה: "את ילדה של מילים שנותנות ביטוי מדויק ועמוק למי שאת ומה שהיית. רק לומר לך תודה על החיבוקים החמים והארוכים והחזקים. לפעמים עוד הצמדת נשיקה על הלחי שנתנה כוח. תודה על אינסוף רגעים של לב פתוח ושיחות של שיתוף והקשבה, על האומנות שלך שידעת לומר משהו מצחיק כשהיה צריך ועל שנינות וחדות ותמימות ושכל ורגש בתמהיל עצמאי ומיוחד. תודה על הערב האחרון שלך איתנו על האדמה הזו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאנסבכר ואמר כי "היא נרצחה באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את המשפחה ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ ספד גם הוא לצעירה: "עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב. ליבי עם המשפחה ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין".