תקיפות צה"ל ברצועת עזה
צילום: אי-פי

כוחות צה"ל תקפו מנהרת טרור של הג'יהאד האסלאמי

דובר צה"ל אמר כי המנהרה נחפרה מאזור רפיח לעומק שטח ישראל במטרה לבצע פיגוע. עוד אמר תא"ל רונן מנליס כי צה"ל תקף מטרות מאוישות בעזה באופן מכוון, וכי התקיפות יורחבו
משה שטיינמץ
04 במאי 2019
17:39
עודכן ב 19:25

הסלמה בדרום: דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר היום (שבת) כי צה"ל תקף מנהרה שהג'יהאד האיסלאמי חפר מאזור רפיח ברצועת עזה לעומק שטח ישראל, מתוך מטרה לבצע פיגוע. "הארגון האיץ את החפירה בשבועות האחרונים", אמר דובר צה"ל. "עקבנו אחר המנהרה, והיא נמצאת בשליטה מלאה של צה"ל בשבועות האחרונים".

דובר צה"ל הוסיף כי חיל האוויר תקף מטרות מאוישות בעזה: "ביממה האחרונה תקפנו בכוונה מטרות שיש בהן אנשים. יש עוד מגוון רחב של מטרות שיותקפו בשעות הקרובות, ותהיה התגברות גם באיכות התקיפות.


"יש בין חמישה לשישה הרוגים של האויב ואנו ממשיכים במשימות כפי שסוכמו, ותראו עוד מטרות מעניינות. במסגרת עשרות התקיפות אנו תוקפים מטרות גם של חמאס וגם של הג'יהאד האיסלאמי . חמאס הוא ריבון ואחראי, אבל אנחנו רואים בחמאס ארגון שמורתע מלטפל בג'יהאד האיסלאמי ולכן תוקפים לא מעט מטרות של ההג'יהאד האיסלאמי".

דובר צה"ל גם התייחס לאירועים אמש אשר הובילו להסלמה הנוכחית: "צלף של הג'יהאד האיסלאמי מבצע ירי לעבר כוח צה"ל, ופוצע קצין וחיילת. זה אירוע חמור, כשבמקביל יש שיחות במצרים בהן נמצאים ראשי הג'יהאד האיסלאמי וחמאס.


"אנחנו תוקפים מיד אחרי האירוע מוצב מאויש של חמאס ונהרגים שם שלושה מחבלים. התקיפה הזו היא אחת הסיבות לאופן שבו התגלגל היום הזה מהבוקר". מנליס עדכן כי עד כה זוהו כ-20 שיגורים מעזה לשטח ישראל, כאשר עשרות שיגורים יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

מוקדם יותר היום אישה כבת 80 נפצעה באורח קשה לאחר שרקטה פגעה במבנה בקריית גת. בעיר אותרו שלוש נפילות, האחת בבית הספר שבו נפצעה האישה, וישנם פצועים נוספים בעיר. האזעקות בכל מרחב הדרום לא פוסקות, ולראשונה בסבב הנוכחי נשמעו אזעקות גם בבית שמש, ולאחר מכן גם באשדוד, אשקלון ובלכיש.

האישה מקריית גת נפגעה מרסיסים בראש ובגפיים. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים ברזילי בעיר, כשמצבה יציב. בנוסף, גבר כבן 50 נפצע בינוני כתוצאה של פגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון. הוא פונה גם כן לבית החולים ברזילי.

גורם ישראלי אמר כי במהלך ההתייעצות הביטחונית שהתקיימה בקריה בתל אביב, על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ההנחיה הייתה להמשיך ולתקוף ברצועת עזה בצורה קשה. לדברי הגורם, בשלב זה אין מגעים להפסקת אש בין הצדדים.