איסמעיל הנייה
צילום: AP

איסמעיל הנייה: "רגיעה אפשרית – אם הכיבוש יעצור את הירי"

מנהיג חמאס התייחס לסיכוי לעצור את סבב הלחימה: "לא הלכנו למלחמה – באנו לבלום תוקפנות"
רועי קייס
05 במאי 2019
21:37

"השיבה למצב הרגיעה הוא דבר אפשרי והשמירה עליו תלויה בהתחייבות הכיבוש לעצור לגמרי את הירי", כך אמר הערב (ראשון) מנהיג חמאס איסמעיל הנייה על רקע חילופי המהלומות הצבאיות בין הפלגים ברצועת עזה לבין ישראל. הנייה הוסיף כי על מנת לשוב להתנהלות הרגילה על ישראל ליישם את ההבנות שהושגו בנוגע לרגיעה בתיווך מצרי ולמתן את התגובה להפגנות השיבה הנערכות מידי יום שישי על גדר המערכת.


לדברי הנייה: "ההתנגדות התלקחה באמצעות כל זרועותיה על עמנו ומשאביו בזמן שהאויב החל לתכנן את ההסלמה ולהביא את המצב לסף התהום באמצעות הפצצת הבתים, הדירות והמטות הממשלתיים וביצוע טבחים נגד משפחות מה שדחף את ההתנגדות להרחיב את מעגל האש ולפתחו, לא במטרה ללכת למלחמה חדשה אלא למען בלימת התוקפנות ושמירה על עמנו וחיוב הכובש בהבנות".

מוקדם יותר הערב דווח בכאן 11 כי חמאס פנה בשעות האחרונות (ראשון) באמצעות המתווכים לישראל במסר, לפיו הוא מעוניין בהפסקת אש. בישראל טרם הגיבו לבקשת הארגון. בקשת חמאס להפסקת אש מגיעה על רקע הסיכולים הממוקדים שחיל האוויר מבצע בשעות האחרונות נגד פעילים בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי. מניין ההרוגים הפלסטינים בעזה מאתמול עומד על 18, כולל חאמד עבד חודרי, האחראי מטעם חמאס על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור בעזה.