הרב שמואל טל

פרסום ראשון: הרב הבכיר, האישה הנשואה ו"רוח הקודש"

אישה טוענת כי ראש ישיבת תורת החיים, הרב שמואל טל, התנער מהתחייבותו לפצות אותה כספית, לאחר שגרם לה להתגרש מבעלה בטענה שרוח הקודש "התגלתה אליו". בית דין מיוחד הוקם כדי לדון בנושא, אך בראשו עומד רב שהתבטא בעבר בשבחו של הרב טל
רועי שרון
27 במאי 2019
21:17

אישה נשואה פנתה לרב העיר צפת, שמואל אליהו, עם תלונה נגד הרב שמואל טל, ראש ישיבת תורת החיים ביישוב יד בנימין שבאזור רחובות. לדבריה, טל קיים איתה קשר אישי פסול ואף גרם לה להתגרש מבעלה לאחר שטען כי "התגלתה אליו רוח הקודש". היא האמינה לו, התגרשה, ובהמשך חזרה לבעלה. הרב שמואל טל הודה בפני הרב אליהו בחלק מהטענות. לדברי האישה, הרב טל התחייב לפצות אותה כספית, אך עתה מתנער מכך.


לפני כמה שבועות הקים הרב אשר וייס בית דין מיוחד של שלושה רבנים, שדן בטענותיה ויקבע אם הרב טל ראוי להמשיך לכהן כראש ישיבה וראש קהילה. במכתב שפרסם וייס לפני שבועיים, הוא קרא למי שיש בידו מידע על התנהלות בעייתית של שמואל טל למסור עדות בפני בית הדין עד לסוף השבוע הקרוב. עד כה הגיעה לרב וייס לפחות עדות אחת.

אבל עכשיו טוענים גורמים המצדדים במתלוננת, שהרב וייס פסול לשפוט בפרשה, בשל העובדה שהוא שלח סרטון ברכה מצולם לערב התרמה, ובו הוא מדבר על שמואל טל כעל ידידו וכאיש ראוי, ולכן הוא צפוי לזכות אותו מהתלונות נגדו.

הרב טל עמד בראש ישיבה בגוש קטיף ומאז הקצין בדעותיו ומשתייך לקצה החרדלי לאומי של הציונות הדתית. נחשב משפיע ובכיר ועומד בראש קהילה שהולכת אחריו במסירות.

יועצת התקשורת תמי שינקמן מסרה מטעמו של הרב שמואל טל: הדברים אינם מדוייקים ומהווים נזק ללקוח.