טל רוסו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי כהונה של חודש: טל רוסו פורש מהחיים הפוליטיים

אלוף במילואים רוסו אמר בהודעת הפרישה שלו כי הוא בחר לעזוב את החיים הפוליטיים בגלל הבחירות החוזרות לממשלה ולראשות העבודה שהפריעו לו לממש את תוכניותיו. עוד כתב: "אמשיך לפעול למען הציבור בדרכים אחרות"
יואב קרקובסקי
10 ביוני 2019
15:39

אחרי כהונה של חודש: חבר הכנסת החדש מהעבודה, טל רוסו, הודיע היום (שני) כי החליט לפרוש מן החיים הפוליטיים. בהודעתו כתב אלוף במילואים רוסו כי הצטרף לזירה הפוליטית לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי "לא רק במפלגת העבודה אלא גם במדינת ישראל". הוא ציין כי "המציאות שאליה נקלענו - בחירות חדשות ובחירתו של יושב ראש למפלגה בפרק זמן קצר כל כך - אינה מאפשרת לי לעשות את הדברים כפי שתכננתי. לכן החלטתי לוותר על ההתמודדות על ראשות המפלגה ולהסיר את מועמדותי לכנסת הֺ־22". בסיום דבריו אמר רוסו כי ימשיך לפעול למען הציבור בדרכים אחרות. 


מפלגת העבודה הודיעה בשבוע שעבר כי הבחירות לראשות המפלגה ייערכו בקרב כלל חברי המפלגה ולא רק בקרב חברי הוועידה. איציק שמולי וסתיו שפיר, ששוקלים להתמודד על התפקיד, הודיעו כי הם מעוניינים שהבחירות יהיו בקרב כלל חברי המפלגה בעוד שעמיר פרץ אמר כי הוא מעוניין בכך שחביר הוועידה יבחרו את יושב הראש הבא.

בהודעה של מפלגת העבודה נאמר: "בדיון שערכה היום הנהלת מפלגת העבודה, התקבלה המלצתה של ועדת החוקה, בראשות פרופסור דוד ליבאי, להעלות בוועידה בשבוע הבא הצעה לפיה יערכו בחירות לראשות המפלגה, בקרב כלל חברי המפלגה, ב־2.7".