מח"ש

חשש בפרקליטות: מחאת יוצאי אתיופיה תנוצל להצרת צעדיה

גורמים הביעו חשש שהביקורת על תפקוד המשטרה ומח"ש תנוצל לקידום הקמת גוף פיקוח על הפרקליטות, כשברקע החקירות הרגישות שהיא מקדמת נגד אישי ציבור
השבוע
05 ביולי 2019
20:32

בפרקליטות חוששים שהמחאת יוצאי אתיופיה והביקורת על טיפול הממשלה בסוגיה ינוצלו להסתת אש לעבר המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ולפגיעה בעצמאות הפרקליטות, כשברקע החקירות שהיא מנהלת נגד אישי ציבור - כך דיווח הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11. 

בישיבת ועדת השרים לענייני יוצאי אתיופיה עלו הצעות להקים גוף שיפקח על הפרקליטות, שבראשו תעמוד פרקליטה במעמד של פרקליט מחוז. גורמים בפרקליטות אמרו כי מה שקרה בימים האחרונים הוא תירוץ "לקשור את ידי הפרקליטות, להתערב בהחלטותיה ולבוא איתה חשבון בשל החלטותיה בתיקים של נבחרי ציבור".


ברקע, במהלך אירועי המחאה בעקבות מותו של הנער סולומון טקה בידי שוטר, הוחלט במשטרת מחוז תל אביב שלא להפעיל כוח נגד המפגינים שחסמו את נתיבי איילון, לאחר שהעריכו שהדבר עלול להביא להרוגים, ועל כן החליטו להמתין ולא לפנות את הצירים. אמש נחשף בכאן חדשות תיעוד ממצלמת גוף של שוטר שספג אלימות בהפגנה שהתקיימה בפתח תקווה, ותיעוד נוסף שבו נראים מפגינים מכים אזרחים.


תגיות:
מח"ש