איילת שקד
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו לפרץ: אי אפשר לדעת על מי שקד תמליץ לראשות הממשלה

כחלק ממאמציו של ראש הממשלה למנוע חיבור בין המפלגות טען שהיא "עלולה למנוע הקמת ממשלת ימין". בימין החדש מבקשים לחלק את המקומות ברשימה המאוחדת בצורה שווה
מיכאל שמש ויערה שפירא
21 ביולי 2019
21:19

כחלק מניסיונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע מאיילת שקד לעמוד בראשות חיבור בימין אמר ראש הממשלה ליו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ שייתכן והיא לא תמליץ עליו לראשות הממשלה, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. נתניהו אמר לפרץ: "אל תוותר לשקד על המקום הראשון, אי אפשר לדעת על מי היא תמליץ להרכיב את הממשלה מיד אחרי הבחירות, היא עלולה למנוע הקמת ממשלת ימין".


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בתוך כך, בסביבתו של בצלאל סמוטריץ' עדיין מעריכים ששקד תוכל לקבל בסופו של דבר את המקום הראשון במקרה של איחוד מפלגות. זאת למרות התעקשותו של פרץ לשמור עליו לעצמו והמסרים מראש הממשלה נגדה. אולם, כעת מבקשים בימין החדש לחלק את המקומות ברשימה חצי – חצי, דרישה שב איחוד מפלגות הימין חושבים שהיא מוגזמת. יש כאלה שחושדים שהדרישה היא פרי מוחו של בנט, שבכלל לא רוצה איחוד, ונועדה לסכל את המגעים.


הערב הודיעה שקד שהיא תעמוד בראשית הימין החדש בבחירות הקרובות. בנאומה קראה לאיחוד בין מפלגות הימין ואמרה כי "חיבור הוא תעודת הביטוח של הימין הערכי והאידיאולוגי". שקד הוסיפה: "מדנו מהטעויות והפקנו את הלקחים: נציב בפניכם מנהיגות ברורה. באומץ לב פוליטי ואישי, בחר שותפי לדרך, נפתלי בנט, לוותר על מקומו כמספר אחד, אך לא על מקומו בחזית הנושאים באלונקה".