צביקה פיק
צילום: משה שי, פלאש 90

לאחר שיקום ארוך: צביקה פיק חוזר להופיע

סוכנו של הזמר והיוצר מסר כי הוא לוהק להפקת הפסטיגל בחנוכה. פיק שב אל הבמות לאחר שבאפריל 2018 אושפז בבית חולים בווינה בעקבות אירוע מוחי ועבר הליך שיקום במוסד שיקומי בארץ
נוב ראובני
24 ביולי 2019
19:07

לאחר אשפוז ושיקום ממושך הזמר והיוצר צביקה פיק ישוב אל במות הפסטיל. סוכנו של פיק שיר פינטו הודיע היום (רביעי) כי הוא לוהק למופע והוסיף בהתרגשות: "אלפי צופים יראו את המאסטרו על הבמה המכובדת עם שיריו, שהפכו לנכנס צאן ברזל בתרבות הישראלית". הזמר השתתף בשנת 2003 בפסטיגל עם מחרזות מלהיטיו הגדולים. 

באפריל 2018 אושפז פיק בבית חולים בווינה, לאחר שלא חש בטוב במהלך טיסה מלונדון לישראל. בעקבות מצבו של פיק, צוות המטוס נאלץ לבצע נחיתת חירום בבירת אוסטריה. לאחר בדיקות התברר כי הזמר עבר אירוע מוחי. הוא טופל בווינה והועבר למוסד שיקומי בישראל, בו החל במסע שיקום ארוך. 

בפברואר השנה הוחלט על הענקת פרס מפעל חיים לצביקה פיק ב"פסטיבל ימי זמר". הפרס ניתן מטעם עיריית חולון ותיאטרון במופע "מוסיקה" המוקדש ליצירותיו. את הפרס קיבל סוכנו, בשל מצבו הרפואי של פיק דאז. 

עוד ישתתפו בפסטיגל השנה, שיקרא ״Play פסטיגל״: איתי לוי, עדן בן זקן, נועה קירל, יונתן מרגי, אליאנה תדהר, טלי אורן, שירה לוי, גפן ברקאי, אנה זק, אבי קורניק, קווין רובין, אוראל צברי, דניאל עמית ואייל שכטר.