דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

דיווח: טראמפ טען ששוחח עם זלנסקי לבקשת שר האנרגיה שלו

האתר AXIOS מדווח שהנשיא האמריקני טען בשיחה עם רפובליקנים שכלל לא רצה לבצע את השיחה השנויה במחלוקת. אחד המעורבים בשיחה: טראמפ אמר שמידע נוסף יתפרסם בימים הקרובים
מערכת כאן חדשות
06 באוקטובר 2019
04:13

האתר האמריקני AXIOS מדווח הלילה (ראשון) שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, טען שקיים את שיחת הטלפון עם מקבילו האוקראיני, וולודימיר זלנסקי, לבקשת שר האנרגיה בממשלו ריק פרי. לפי הדיווח, בשיחה שקיים ביום שישי טראמפ עם רפובליקנים הוא אמר שכלל לא היה מעוניין לבצע את השיחה השנויה במחלוקת. 

לפי הדיווח, אחד הגורמים שהיו מעורבים בשיחה טען שטראמפ אמר כי "לא הרבה אנשים יודעים זאת, אבל אפילו לא רציתי לבצע את השיחה. הסיבה היחידה שהתקשרתי הייתה בגלל שריק ביקש ממני. משהו בנוגע ל-LNG (גז טבעי נוזלי)". גורם נוסף שהיה מעורב בשיחה הוסיף שלטענת הנשיא האמריקני: "יותר מזה ייצא בימים הקרובים". 

אתמול הודיע שר החוץ האמריקני מייק פומפאו שמשרדו החל להעביר לבית הנבחרים מסמכים במסגרת החקירה נגד הנשיא, זאת לאחר סירובו לעשות זאת. אך עם זאת הוא האשים את הדמוקרטים בהטרדה. לדבריו, משרד החוץ האמריקני מקדם יחסים טובים עם הממשלה החדשה באוקראינה, אך הדמוקרטים מערבים מניעים פוליטיים בחקירה שהם מנהלים בעניין קשריו של טראמפ עם הממשל בקייב.

בסוף החודש שעבר דווח כי טראמפ ביקש מזלנסקי שיעבוד עם עורך דינו רודי ג'וליאני, בנושא בנו של המתמודד למועמדות לנשיאות במפלגה הדמוקרטית וסגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן. לאחר הדיווח טראמפ הכחיש את המעשים וטען שלא נאמר שום דבר אסור בשיחה. בעקבות כך, הכריזו הדמוקרטים על פתיחה בהליך הדחה נגד הנשיא המכהן.