הפגנות בלבנון, הלילה
צילום: אי-פי

ההפגנות בלבנון נמשכות: 22 מפגינים נפגעו מגז מדמיע

כוחות הביטחון מסרו שמספר הנפגעים בשורותיהם עלה ל-60 ואיימו כי יעצרו כל מי שינסה לתקוף אותם או את המבנים הציבוריים במדינה. לפי הדיווחים, הוצתה התכולה של משרדי אחת מחברות התקשורת
רועי קייס
18 באוקטובר 2019
04:46

נמשכות ההפגנות המתקיימות הלילה (שישי) ברחבי לבנון נגד כוונת הממשלה להטיל מיסים חדשים, ונגד המדיניות הכלכלית שלה. גורמי רפואה מסרו כי 22 בני אדם שהתעלפו בעקבות הגז המדמיע בו השתמשו מנגנוני הביטחון נגדם פונו לבתי חולים. מנגד, כוחות הביטחון מסרו שמספר הנפגעים בשורותיהם עלה ל-60.

מנגנוני הביטחון איימו לעצור את כל מי שיתקוף אותם או את הנכסים הציבוריים במדינה. הם החלו להשתמש בגז מדמיע נגד המוחים בכיכר ריאד א-סולח בעקבות הניסיונות של המפגינים להתקדם ולפרוץ לאזור בניין הממשלה. ברשת סקיי ניוז בשפה הערבית דווח על מפגינים שמבעירים צמיגים בכיכר א-שוהדאא' שאליה הם נאלצו להתפנות, וכי הוצתה התכולה של משרדי אחת מחברות התקשורת באותו אזור אחרי שמפגינים פרצו אליו.

במסגרת המדיניות החדשה, הממשלה גם התכוונה להטיל מס על שימוש באפליקציות תקשורת ובהם ווטסאפ, אך זמן מה לאחר שהחלו ההפגנות הודיע שר התקשורת הלבנוני שקיר כי הוא מבטל את המס על השיחות באפליקציה הפופולארית.

כלי תקשורת נוספים במדינה דיווחו מוקדם יותר על חיכוכים בין מפגינים לכוחות הביטחון בכיכר ריאד א-סולח. בטריפולי תועדו מפגינים כשהם מורידים תמונות של ראש הממשלה אל-חרירי, ובאזור ביירות ניסו מפגינים לפרוץ למשרדי חברי פרלמנט ובהם יו"ר הסיעה של חיזבאללה, מוחמד רעד, שהשלט עם שמו הוסר.