קווין מקאליסטר, 2019
צילום: אי-אף-פי

בואינג פיטרה את מנהל מחלקת המטוסים המסחריים

קווין מקאליסטר הוא המפוטר הראשון של החברה מאז קורקעו מטוסי 737MAX בעקבות התרסקות שני מטוסים של החברה באתיופיה ובאינדונזיה
אי-פי
23 באוקטובר 2019
04:53

יצרנית המטוסים האמריקנית בואינג פיטרה הלילה (רביעי) את המנהל הבכיר של מחלקת המטוסים המסחריים קווין מקאליסטר. אלו הם הפיטורים הראשונים של החברה מאז קורקעו מטוסי 737MAX בעקבות התרסקות שני מטוסים של החברה באתיופיה בחודש מארס השנה ובאינדונזיה בסוף חודש אוקטובר 2018 בשל תקלה במערכות המטוס. בהתרסקות שני המטוסים נספו 364 בני אדם.

את מקאליסטר יחליף סטן דיל ששימש מנהל השירותים הגלובליים של בואינג. הפיטורים הפתיעו עובדים רבים בעיקר בשל הסמיכות של המהלך לפרסום התוצאות העסקיות של החברה. אחד מעובדי החברה טען שמקאליסטר הוא "שעיר לעזעזל" שכן הוא מונה למנהל מחלקת המטוסים המסחריים בשלב מאוחר בפיתוח דגמי ה-737MAX.

גורם אחר בחברה טען כי בואינג ביקשה ממקאליסטר להתפטר, מבלי לתת הסבר מניח את הדעת מלבד האמירה כי "זה הצעד הנכון בזמן הנכון להנהגת החברה". אותו גורם הוסיף שההחלטה אינה קשורה אך ורק לפרשת התרסקויות מאטוסי ה-737MAX. בחודש אפריל החברה הודיעה על צמצום בייצור המטוסים מהדגם הבעייתי - 42 בחודש במקום 52. זאת נוסף לעבודות שדרוג המערכות במטוסי הסדרה מדגם MAX.