מתויגים

כשמסתירים אותך מילדים ומתייחסים אליך כמו קבצן: נתנאל מבקש שלא תצקצקו על המוגבלות שלו

מלטפים לו את הראש, זורקים לו כסף ונותנים לו להרגיש לא קיים. אבל כשנתנאל הגיע לקצה הצוק, הוא הבטיח לעצמו שהוא כאן כדי לחיות - ראס בן אמו | פרק של מתויגים המוקדש ליום הבינלאומי לזכויות בעלי מוגבלויות
מתויגים
03 בדצמבר 2019
16:05

"מהיום הראשון שלך בעולם, אתה נלחם על המקום שלך". נתנאל יהודה-הלוי, בן 29 מראש העין, סובל מניוון שרירים מולד ומתנייד בעזרת כיסא גלגלים ממונע. נתנאל מספר על ההתמודדות היומיומית ומבקש להילחם בסטיגמות ביום שבו מציינים את היום הבינלאומי לזכויות בעלי מוגבלויות.

"מסתכלים עליי ויש מעל הראש שלי איזשהו תיוג, אם אני הולך ברחוב אני שומע צקצוקים – 'נכים הם מסכנים, חלשים, אין להם עבודה' – זה מאוד מעליב", מסביר נתנאל ומספר על מקרה שבו שתה קפה ומישהי ניסתה לתת לו עשרה שקלים. "נכה זו כבר מילה שנייה לעני", ציין.

נתנאל סיפר: "יש במרחב הרבה רגעים שאני מוצא את עצמי נושם עמוק - אתה רואה אבא, לוקח את הבן שלו ומרחיק אותו, אוסף אותו אליו רק כי עברת שם. לא תחושה כיפית. אתה מעצב אותו לפחד, לברוח כשהוא רואה אדם טיפה שונה ממנו".

כיום נתנאל מרצה ומייעץ לחברות על נושא המוגבלויות והנגשת המרחב הציבורי. נוסף על כך, הוא סמנכ"ל השיווק ויחסי הציבור בחברת Palta - חברה שמתמחה בפתרונות אופנה לאנשים עם מוגבלויות.