קוונטין טרנטינו וסם מנדס בגלובוס הזהב, הלילה
צילום: רויטרס

המרוץ לאוסקר החל: טרנטינו ו-"1917" כבשו את גלובוס הזהב

סרטו של קוונטין טרנטינו "היו זמנים בהוליווד" זכה בפרס לסרט הקומי הטוב. טרנטינו הודה בנאומו לרעייתו דניאלה פיק ואמר בעברית ובאנגלית: "תודה גברת, איי לאב יו". סם מנדס זכה בפרס לסרט הדרמה הטוב ביותר על "1917" ועל קטגוריית הבימוי
אלון פרוכטר
06 בינואר 2020
02:57
עודכן ב 06:20

שריקת הפתיחה של עונת הטקסים נשמעה הלילה (ראשון) עם טקס פרסי גלובוס הזהב ה-77 שנערך בבוורלי הילס. סרטו של הבמאי סם מנדס "1917" זכה בפרס לסרט הדרמה הטוב ביותר. מנדס שזכה גם בקטגוריית הבימוי הקדיש את הפרס לסבו המנוח שלחם במלחמת העולם הראשונה, שבה עוסק הסרט. בפרס לסרט הזר הטוב ביותר זכה הסרט "פרזיטים" של הבמאי הדרום-קוריאני בונג ג'ון-הו.

סרטו של קוונטין טרנטינו "היו זמנים בהוליווד" זכה בפרס לסרט הקומי הטוב ביותר. טרנטינו שזכה גם בפרס לתסריט הטוב ביותר, הודה בנאומו לרעייתו דניאלה פיק הנמצאת בתל אביב ואמר בעברית ובאנגלית: "תודה גברת, איי לאב יו". השחקן בראד פיט זכה בפרס לשחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט זה.

בפרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר זכתה הסדרה "יורשים" של רשת HBO. בפרס לסדרה הקומית הטובה ביותר זכתה "פליבג" של רשת BBC ושל שירות הסטרימינג אמאזון-פריים. "צ'רנוביל" זכתה בפרס למיני-סדרה הטובה ביותר.

בטקס שאותו הנחה בפעם החמישית (ולדבריו, האחרונה) הקומיקאי הבריטי ריקי ג'רוויס, הוענקו גם שני פרסי מפעל חיים: האחד, על שם הבמאי ססיל בי דה-מיל - לשחקן טום הנקס, והשני על שם הבדרנית קרול ברנט - למנחת הטלוויזיה אלן דג'נרס.

את רשימת המועמדים בתחום הקולנוע הוביל השנה הסרט "סיפור נישואים" של הבמאי נוח באומבך עם מועמדות בלא פחות משש קטגוריות. הסרט זכה לבסוף בפרס אחד בלבד - לשחקנית המשנה לורה דרן. ענקית הסטרימינג נטפליקס שהובילה את רשימת המועמדויות המלאה ב-17 קטגוריות נאלצה להסתפק בשני פרסים.