ארי פולד
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

המחבל שרצח את ארי פולד בפיגוע בצומת גוש עציון הורשע

חליל ג'בארין הורשע בגרימת מוות בכוונה - העבירה המקבילה לרצח ביו"ש. ממשפחתו של פולד, שנרצח על ידי ג'בארין לפני כשנה וחצי, נמסר: "בעולם מתוקן המחבל בן העוולה היה מקבל גזר דין מוות"
משה שטיינמץ
06 בינואר 2020
13:41

בית הדין הצבאי בעופר הרשיע היום (שני) את המחבל חליל ג'בארין, שרצח את ארי פולד בפיגוע בצומת גוש עציון בספטמבר 2018, בגרימת מוות בכוונה - שהיא העבירה המקבילה לרצח ביהודה ושומרון. המחבל הקטין הורשע גם בשלוש עבירות של ניסיון גרימת מוות בכוונה, משום שפקד שלושה מקומות שונים לפני הפיגוע, במטרה לדקור, ובהחזקת סכין.

ממשפחת פולד נמסר: "אנו שמחים על הכרעת הדין שקבעה את הרף החמור ביותר עבור המחבל השפל, ומקווים שיקבל את העונש המירבי עבור מעשיו. בעולם מתוקן המחבל בן העוולה היה מקבל גזר דין מוות על מנת להרתיע כל מי שמעלה על דעתו לצאת ולפגוע ביהודי. יש פיתרון אחד להרתעה עתידית - גזר דין מוות למחבלים הנתעבים".

לפני כשנה הרסו כוחות הביטחון את ביתו של המחבל בכפר יטא שבאזור חברון. במקום התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לבין צעירים, שכללו הבערת צמיגים.


פולד, בן 45 במותו ואב לארבעה מאפרת, נדקר על ידי ג'בארין בכניסה לקניון הרים שבצומת הגוש. המחבל המתין לו ואז תקף אותו מאחור ודקר אותו. פולד הספיק לרדוף אחר המחבל ואף לירות לעברו עד שהתמוטט. הוא פונה לבית החולים, שם מת מפצעיו.