סוחרים בעזה
צילום: עבד רחים חטיב פלאש 90

שלב נוסף בהסדרה עם חמאס: היתר כניסה למאות סוחרים

היתר הכניסה התווסף ל־5,000 הפלסטינים שכבר מחזיקים בהיתר כזה • אם השקט יישמר – צפוי הדרג המדיני לאשר גם הכנסת פועלים, צעד שכרגע שב"כ מתנגד לו
רועי שרון
13 בינואר 2020
22:00

ההסדרה עם חמאס: בימים האחרונים קיבל מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, הנחיה מהדרג המדיני לאשר כניסת 500 סוחרים מעזה לישראל. זאת בנוסף ל־5,000 שכבר מחזיקים בהיתר כזה. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. אם השקט יישמר – צפוי הדרג המדיני לאשר גם הכנסת פועלים, צעד שכרגע שב"כ מתנגד לו.

הגדלת מספר הפועלים היא שלב משמעותי של התקדמות בהסדרה. הצעד הזה מצטרף לשורה של צעדים שנעשו בשבועות האחרונים, בין היתר, הכנסת דשנים, צמיגים, גז, וסחורות שונות שישראל מנעה עד כה. בהמשך, אם השקט יישמר, צפוי, כאמור, הדרג המדיני לאשר גם הכנסת פועלים.


לפני כשבועיים אמר בכיר בחמאס לכאן חדשות כי מבחינתם אין התקדמות בהסדרה עם ישראל. לדבריו, אין הבנות או חילופי הצעות בין המצרים. הוא הוסיף שכל עוד אין הסכם כתוב, כל הסכמה תהיה שברירית ולא מחייבת. 

בד בבד, התקשורת בעזה דיווחה כי ישראל התירה להכניס לרצועה צמיגים חדשים, פריטים שהעברתם נאסרה לפני קרוב לשנתיים, עם תחילתן של ההפגנות ליד גדר המערכת. הסוחרים בעזה יוכלו לשוב ולקנות צמיגים באמצעות ישראל תמורת הזדכות על צמיגים ישנים.