גנץ ונתניהו
תומר נויברג והדס פרוש, פלאש 90

סקר כאן חדשות: כחול לבן עם 36 מנדטים, הליכוד עם 31

גוש המרכז-שמאל-ערבים זוכה ל-58 מנדטים, גוש הימין-חרדים עם 55 מנדטים • לראשונה, גנץ מוביל על נתניהו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה - באחוז אחד • 44% השיבו שהכנסת צריכה לדון בחסינות נתניהו לפני הבחירות, לעומת 38% שענו בשלילה
מערכת כאן חדשות
16 בינואר 2020
20:05

סקר כאן חדשות שהתפרסם היום (חמישי) בחדשות הערב מגלה כי כחול לבן מובילה במירוץ עם 36 מנדטים, הליכוד זוכה ל-31 מנדטים. לראשונה, יו"ר כחול לבן בני גנץ עוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה באחוז אחד בלבד - 42% לעומת 41%. 


חלוקת המנדטים על פי הסוקר הנוכחי: כחול לבן 36, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, העבודה-גשר-מרצ וש"ס קיבלו כל אחת תשעה מנדטים, יהדות התורה שמונה, ימינה וישראל ביתנו כל אחת עם שבעה מנדטים. עוצמה יהודית של איתמר בן גביר לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה ל-2.2% מנדטים בלבד.

גוש המרכז-שמאל-ערבים זוכה ל-58 מנדטים, מדובר בירידה של מנדט מהסקר הקודם. גוש הימין-חרדים עם 55 מנדטים, זוהי עליה של מנדט מהסקר האחרון. במענה לשאלה אם אתה מתכוון להצביע לאותה מפלגה שהצבעת לה בבחירות האחרונות בספטמבר, 77% ממצביעי הימין-חרדים ו-75% ממצביעי המרכז-שמאל-ערבים ענו שכן. 44% מהנשאלים אמרו כי ראוי שבקשת החסינות של נתניהו תעלה לדיון בכנסת בתקופת הבחירות, 38% ענו בשלילה. 

50% ממצביעי המרכז-שמאל-ערבים תומכים בהדחתו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אם יסרב לכנס את מליאת הכנסת כדי לדןו בחסינות. זאת לעומת 15% בלבד מגוש הימין-חרדים. 33% מכלל הנשאלים מתנגדים להדחה של אדלשטיין אם יסרב לכנס את המליאה.