-

הטלוויזיה הסורית: תקיפה ישראלית בפרברי חומס

כלי תקשורת פרסמו כי מערכות הנ"מ הופעלו במערב המדינה ויירטו כמה טילים. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי התקיפה בוצעה לעבר עמדות צבאיות של מיליציות איראניות באזור תדמור
רועי קייס
20 באפריל 2020
23:21
עודכן ב 23:48

הטלוויזיה הסורית מדווחת הלילה (שני) כי מערכות הנ"מ במדינה הופעלו בעקבות "תקיפה ישראלית", לדבריהם, בתדמור שבפרברי חומס במערב המדינה. לפי הדיווחים, כמה טילים יורטו באזור. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי מטוסים ישראליים תקפו עמדות צבאיות של מיליציות איראניות באזור תדמור. עוד ציין המרכז כי התקיפה בוצעה מהמרחב האווירי של לבנון, ולפי שעה אין נפגעים. בסוף חודש מארס יוחסה תקיפה נוספת במרחב חומס לישראל, באזור שדה התעופה א-שעיראת. 


בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי מטוס ללא טייס ישראלי תקף כלי רכב במערב סוריה, ליד גבול לבנון. בהמשך דווח כי כלי הרכב היה שייך לחיזבאללה, וכי לא היו נפגעים. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי כלי טיס בלתי מאויש ישראלי תקף ג'יפ צבאי באמצעות שני טילים. לפי הערכות, מטרת התקיפה בסוריה, המיוחסת לישראל, קשורה לפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה - ולא לשם חיסול של פעיל הארגון. 

בסוף השבוע זוהתה פגיעה בגדר הגבול בין ישראל ללבנון, לא הייתה חדירה לשטח הארץ. ישראל הגישה למועצת הביטחון של האו"ם תלונה רשמית על התקרית, שבה נכתב: "אנו רואים בממשלת לבנון ובצבא לבנון אחראים לפעולות הללו, ודורשים גינוי מפורש מצד מועצת הביטחון להפרת הריבונות הישראלית". ארגון חיזבאללה לא התייחס באופן רשמי לאירוע, אך באתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" פורסם מאמר שניתח את האירוע תחת הכותרת, "חיזבאללה מחזיר את המסר לישראלים: ערוכים לפלוש".