-
צילום: פלאש 90

עצור שהמתין אזוק ברכב זמן רב בשל מגבלות קורונה לא נכנס לאולם מביהמ"ש כי חום גופו עלה

מהמשטרה נמסר: "השוטרים המתינו עם העצור בניידת ממוזגת, אולם ככל הנראה בשל הבושה שחש מהסיטואציה של דיון פומבי, הוא סיפר לשוטרים שנהג להעלות את חום גופו במכוון"
אורלי אלקלעי
11 ביוני 2020
14:15

עצור שהובא היום (חמישי) לבית משפט לדיון בהארכת מעצרו, נאלץ להמתין ברכב כשהוא אזוק בידיו וברגליו במשך כמה שעות, כשלידו עצור נוסף, בשל מגבלות קורונה. בתום ההמתנה הממושכת חום גופו עלה והוא לא הורשה להיכנס לאולם הדיונים, אלא השתתף בו דרך וידיאו בטלפון הנייד שלו.

מהמשטרה נמסר: "בניגוד לנטען, במקרה זה השוטרים המתינו עם העצור בניידת ממוזגת, אולם ככל הנראה בשל הבושה שחש מהסיטואציה של דיון פומבי, הוא סיפר לשוטרים שנהג להעלות את חום גופו במכוון".

עוד נמסר מהמשטרה כי בהתאם להנחיות בתי המשפט, לפיהן בשל המשך המאבק בנגיף קורונה , על העצורים להמתין לדיון ברכב ובהגיע מועד הדיון הם נכנסים ישירות לבית המשפט, ולכן לא הייתה אפשרות לבצע דיון טלפוני מתחנת המשטרה.

בתוך כך, יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר פרסמה הבוקר דוח לפיו בניגוד לחוק המעצרים - הרוב הגדול של העצורים שמובאים לבתי המשפט נשארים כבולים ברגליהם גם בעת הדיון. הכבילה בבתי המשפט מנוגדת לחוק המעצרים, הקובע כי עצור לא יהיה כבול במקום ציבורי, אלא אם יש חשש סביר שיימלט, יגרום נזק או שיפגע בראיות.

המסמך הוגש לבג"ץ בעקבות דיון בעתירה שהגיש עורך הדין יהונתן רבינוביץ', נגד מה שהוא תיאר כתופעה כלל ארצית. מנתוני המסמך עולה כי בחודש ינואר נכבלו 92% מתוך כ-15 אלף עצורים שהובאו לבתי המשפט, ובחודש פברואר נכבלו 88% מתוך כ-13,600 עצורים. עוד מצוין במסמך כי "קיימת מגמה המצביעה על הטמעת תהליכי העבודה בכל הקשור לכבילה במקום ציבורי, ובסך הכל הכיוון הוא נכון וטוב, וברמה המקומית טעון שיפור".

תגיות:
קורונה