עימות בצאלים

מפקד מחוז דרום לתושבים יהודים ליד ביר הדאג': "קשה לומר אם יהיה כאן שינוי דרמטי"

ניצב יורם סופר ביקר במושב רתמים שתושביו סובלים מהתנכלות של חלק מתושבי הכפר הבדואי: "לא נוכל לתת מענה מיידי"
אסף פוזיילוב
11 ביוני 2020
21:53

תקיפת החיילים בבסיס צאלים: מפקד מחוז הדרום של המשטרה ניצב יורם סופר, ביקר היום (חמישי) במושב היהודי רתמים, שתושביו סובלים שנים מאלימות מצד חלק מתושבי הכפר הבדואי ביר הדאג' שעליו פשטו כוחות המשטרה אתמול, ואומר להם בשיחה כי קשה לו לומר אם יהיה במקום שינוי למשהו דרמטי.

"עשינו מבצע, בצד השני יכולים להוציא כעסים. יכול להיות בגדר, יכול להיות בכביש. אני מקווה שלא יותר מזה. אני נמצא בשטח לתקופה מסויימת כמשטרה, אבל אני לא אהיה פה כל הזמן. לא נוכל להיות פה לתת מענה מיידי כמו שאתם מצפים", אמר ניצב סופר.


מפקד המחוז המשיך והעביר לתושבים עוד מסר טעון. לדבריו: "באתם לגור במקום מאתגר. אין כאן מאבק על שטחי מדינה, כי גם הם תושבי המדינה, יש תופעה שהדשא של השכן ירוק יותר. הנוף פה יפהפה אבל הם מסכנים, יש שם בעיקר עוני, צריך להשקיע המון במגזר הבדואי. למשל אם הייתה תשתית בכל מיני כפרים לא היו דורסים בני משפחה. חייבים חינוך, שיהיו עסוקים ולא יסתובבו. הם לא ילכו למצרים ולא לעזה".


לדברי הקצין הבכיר: "צריך ליצור סביבה שכולם יוכלו לחיות. בביר הדאג' יש עבריינים אבל אני לא רוצה לקחת את כל אלפי התושבים לעבריינות כי אפסיד במערכה. המדינה צריכה לעשות הסדרה שלא יהיה המצב שבו הדשא של השכן ירוק יותר. אנחנו כמדינה לא פעלנו נכון בדברים האלה. בתפיסות הסמים בשנה וחצי האחרונה עשינו נזק של מיליארדים".


ניצב סופר סיכם: "אני לא אגיד לכם שהכול יהיה בסדר. אני ממש לא חושב ככה. אם אני אצא עם כל הכוחות שאני מחזיק כאן בלילה יהיה נזק לגדר. אני לא יכול למנוע את הנזק הזה".