שלושת הנערים, גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל

"מה שלא יקרה, תישארו ביחד": היום לפני 6 שנים - חטיפת שלושת הנערים

ב-12 ביוני 2014 נחטפו גיל-עד, אייל ונפתלי מהטרמפיאדה באלון שבות ונרצחו. 17 הימים שבהם נערכו אחריהם החיפושים איחדו את כל המדינה בתפילות - על מי שכבר לא היו בין החיים
מערכת כאן חדשות
12 ביוני 2020
10:10

"זו כבר השבת השנייה שילדינו אייל, גיל-עד ונפתלי לא איתנו. הלב שלנו נשבר מגעגועים. הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור. על פי ההערכות, זה המקום שבו עלו שלושת הנערים על הטרמפ הגורלי אתמול בסביבות השעה עשר בלילה. זמן קצר לאחר מכן נותק הקשר עימם".

"הבוקר, כמה קילומטרים משם, באזור סנג'ר ודורא, נמצא רכב מפויח מסוג יונדאי. לפי ההערכות, ייתכן שהרכב קשור לאירוע. בתוך כך, החלו הפרות סדר של הפלסטינים. גם הצבא, גם שירות הביטחון הכללי. בשעות האחרונות מקיימים הערכות מצב והרבה מאוד פעילות שמטרתה כולה - לעסוק בהבטחת הגעתם של הנערים האלה".

"ביקשנו מראש הממשלה שחמאס יבין בכל דרך שלא משתלם לחטוף ילדים. למען ביטחון ילדינו וביטחון כל ילדי ישראל, אני מאמינה בלב שלם שהם יחזרו. אבל מה שלא יקרה, מה שלא יקרה - ה' לא עובד אצלנו, בסדר? שלא תישברו אם יקרה חס וחלילה משהו אחר, בסדר? ותישארו ביחד, תישארו ביחד. אני מאמינה שהם יחזרו מהר. אמן!".

"הערב חלף שבוע מאז נחטפו נפתלי, גיל-עד ואייל. לפי שעה, אין מידע נחרץ בדבר גורלם. צה"ל ושב"כ משקיעים מאמצים כבירים בניסיון להגיע אליהם ואל החוטפים. אחר הצוהריים הפגינו נשים מגוש עציון בנקודת החטיפה וקראו לאימהות ברחבי העולם להתאחד למען שחרור הנערים".

"17 ימים אחרי שהגיעה הבשורה הקשה על היעדרותם של הבנים, התייצבו הבוקר בפעם הראשונה איריס, רחל, ובת-גלים בטרמפיאדת אלון שבות, המקום שממנו נחטפו הבנים - מקום ששינה את חייהן ברגע. היום, בתום חיפושים נרחבים ועשרות מעצרים, הגיע מבצע 'שובו אחים' אל סופו. סופו הטרגי עם מציאת שלוש גופות הנערים החטופים. ברגע אחד התפוגגה התקווה. התפילות לא נענו, האופטימיות נגוזה. החוטפים החליטו לקבור כאן את שלושת הנערים, לאחר שירו בהם למוות במכונית החטיפה בגוש עציון".

"כוחות הביטחון הגיעו לאתר הזה 18 יום לאחר החטיפה. סייען של החוטפים שעצר יום קודם לכן שב"כ, הצביע על האזור הזה. נערכה סריקה קפדנית, ובמהלכה נחשף הבור ברדיוס של קילומטרים מעטים. באירוע שנמשך פחות מעשר דקות, נחטפו, נורו והושלכו לצד הדרך גיל-עד, נפתלי ואייל. 19 ימים אחרי, הם מובאים למנוחות זה לצד זה".

אביו של גיל-עד עלה אל בימת ההספדים הקטנה ביישוב טלמון וסיפר על שיחת הטלפון האחרונה שעשה בנו היחיד, השיחה למוקד 100 של המשטרה. "מהרגע בו שמענו באוזנינו את לחישתך האמיצה בטלפון, הזדקפה קומתי ושמעתי באוזניי קול אדיר וסמוי. קול שליווה אותי בכל הימים הפשוטים, ובכל אותם ימים לא פשוטים. והקול הזה הולך ומתחזק היום, מסוף העולם ועד קצהו. איזו תושייה, איזו גבורה, איזו עוצמה של מי שלא מלאו לו 17 שנה. תנוח בשלום ילד שלי. אנחנו נלמד לשיר בלעדייך. את הקול השני שלך תמיד, תמיד נשמע בתוכנו".

בבית העלמין במודיעין הם נטמנו זה לצד זה, שלוש גופות של שלושה נערים שרצו לחזור הביתה.