-

"לא יכולה לשתוק": המתלוננת נגד בכיר לשעבר במערכת הפוליטית מדברת לראשונה

הבוקר הוגשה במשטרה תלונה בגין הטרדה מינית ומעשה מגונה נגד בכיר לשעבר במערכת הפוליטית. המתלוננת במקרה, שנחשף בחדשות 13, סיפרה לראשונה לכאן חדשות על האירוע, ועל ההתלבטות הקשה שלה בשבועות האחרונים
ורד פלמן
22 ביוני 2020
21:32
עודכן ב 10:35

תלונה בגין הטרדה מינית ומעשה מגונה הוגשה הבוקר (שני) נגד בכיר לשעבר במערכת הפוליטית. כעת, המתלוננת במקרה, שנחשף בחדשות 13, משוחחת בפעם הראשונה עם כאן חדשות. בריאיון תיארה את שאירע, סיפרה על ההתלבטות הקשה בשבועות האחרונים – עד ההחלטה להתלונן, ואומרת שלא יכלה עוד לשתוק.

בין השאר סיפרה המתלוננת על הרמיזות המיניות שזרק לעברה אותו בכיר לשעבר שנעץ בה מבטים. במקרה אחד, כשהגישה לשולחן יין וזה נשפך, אמר לה, לדבריה: "מה זה, יש לך שפיכה מוקדמת?". לאחר מכן כשפגשה בו סמוך לשירותים אמר לה: "מה, מתבודדים בשירותים?".

המלצרית מספרת כי ניסתה להסיט את הנושא, ואז התקרב אליה הגבר והתחיל לעסות אותה, אך היא נרתעה וזזה. אז, לטענתה, אחז לה בידיה ונישק אותה בלחי. לדבריה, שכשהגיעה לביתה אחרי המשמרת פרצה בבכי. היא חשבה והתלבטה רבות אם להגיש את התלונה כי הבינה שהוא בן אדם עם כוח רב, אך לבסוף החליטה שאסור לה לשתוק, והיא אינה יכולה לחשוב על כך שיעשה משהו כזה למישהי אחרת.

עו"ד סמדר וינברג שמייצגת את המלצרית מסרה: "עם כל הכבוד לו ולרקורד שלו, אני לא מצליחה להבין מה עבר לו בראש. איך הוא העז לעשות דבר כזה? לטעמי הוא ביצע עבירות פליליות אבל זו לא רק בעיה של ההגדרות. אנחנו נורא עסוקים בשאלה אם זה הרף הפלילי או לא הרף הפלילי. לצערי הרב יש גברים שהם בתפקידי מפתח, כוח ושליטה ואז הם חושבים שהכול מותר להם, זה הכול סבבה, זה בצחוק. יש כאלה שהיו פעם בתפקידי שליטה וכוח והם נורא רוצים להיזכר, אז הם הולכים למקום הכי קל, למקום הכי נמוך, כמו שהמים יורדים הכי נמוך.  לכן אני אומרת קלה כבחמורה".