אמיר אבו לבן

דורס איתי מרגי הורשע בהמתה בקלות דעת וסחר בסמים

אמיר אבו-לבן הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון. סעיפי שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע הורדו מההרשעה. ההסדר צפוי להיות מובא לאישור השופט העיקרי בתיק. משפחתו של מרגי לא הביעה התנגדות להסדר
שלי טפיירו
23 ביוני 2020
13:30

דורס הילד איתי מרגי ביום הכיפורים, אמיר אבו-לבן, הודה והורשע היום (שלישי) בהמתה בקלות דעת וסחר בסמים במסגרת הסדר טיעון. סעיפי שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע הורדו מההרשעה. ההסדר צפוי להיות מובא לאישור השופט העיקרי בתיק. משפחתו של מרגי לא הביעה התנגדות להסדר.

על פי כתב האישום, אבו לבן הגיע לגוש דן בצהרי יום כיפורים 2019, כדי למכור סמים. הוא נהג ברחוב דרך נמיר בתל אביב. בנתיב הנגדי רכב איתי מרגי, בן ה-8, על אופניו בכביש. כשהגיע אל הצומת, פנה מרגי ימינה לרחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעתו של אבו-לבן, שנסע מהירות מופרזת.

אבו-לבן פגע במרגי בעוצמה ומיד לאחר מכן, בעוד הילד מוטל על הכביש, יצא ממכוניתו ומיהר להסתיר בשיחים את הסמים שהחזיק כדי להעלים אותם מעיני השוטרים. איתי מרגי פונה לבית החולים איכילוב במצב אנוש ומחוסר הכרה עם חבלת ראש, אך מאוחר יותר נקבע מותו בבית החולים.

עורכי הדין ליאור שטלצר וסתיו כהן, המייצגים את אמיר אבו לבן מטעם הסניגוריה הציבורית: "אמיר בחר לקחת אחריות ולהודות בעבירה העיקרית שיוחסה לו בעקבות התאונה, זאת למרות שהחומר החקירה הציף סוגיות וטענות משפטיות כבדות משקל. הוא בחר לקחת אחריות על מעשיו ולמנוע סבל נוסף למשפחת המנוח ומשפחתו שלו אם היה מנהל משפט ממושך. הנאשם ביקש לקחת אחריות מתוך הפנמה של הטעויות שלו והתוצאה הטראגית שנגמרה מהן. אנחנו נביא את טענותינו בפני בית המשפט במסגרת הטיעונים לעונש".