בנימין נתניהו
צילום: אי-פי

לקראת 1 ביולי | נתניהו: נמשיך לעבוד על עניין הריבונות בימים הקרובים

נתניהו נפגש עם השליח האמריקני ברקוביץ' ושגריר ארה"ב פרידמן • גורם אמריקני לכאן חדשות: "מצפים להמשך השיח" • קודם לכן עקץ רה"מ את גנץ: "יש לנו נושאים חשובים מאוד לדבר עליהם, אפילו כאלה שאינם יכולים להמתין לאחרי הקורונה" • השר הנגבי לכאן רשת ב: "99% ממה שאנחנו עושים לא נוגע לקורונה" • על אמירתו של גנץ בנוגע לסיפוח: אנחנו לא סופרים את קולות כחול לבן
עמיחי שטיין
30 ביוני 2020
09:36
עודכן ב 19:37

לקראת 1 ביולי: ראש הממשלה נתניהו נפגש היום (שלישי) עם שליח של הנשיא טראמפ, אבי ברקוביץ' ועם שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, על סוגיית הריבונות. בסיום הפגישה ועל רקע 1.7 - תאריך היעד להחלת הריבונות שיחול מחר - אמר נתניהו: "נמשיך לעבוד על נושא הריבונות בימים הקרובים".

גורם אמריקני אמר לכאן חדשות על סבב השיחות: "אנחנו יותר חכמים היום מאשר היינו ביום ראשון. מרוצים מההתקדמות של השיחות. מצפים להמשך השיח. אנחנו עדיין בוחנים את הדברים".

 

החלת הריבונות: כל הדיווחים, הכתבות והפרשנויות של כאן חדשות

מוקדם יותר היום נועד נתניהו בלשכתו בירושלים עם השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן בריאן הוק. בפתח הפגישה הגיב נתניהו לדברי גנץ אתמול שרמז כי הסיפוח ימתין עד לאחרי הטיפול בווירוס קורונה ואמר: "יש לנו נושאים חשובים מאוד לדבר עליהם, אפילו כאלה שאינם יכולים להמתין לאחרי הקורונה". ראש הממשלה הצהיר שישראל תמשיך לנקוט צעדים נגד ההתבססות האיראנית בסוריה ותעשה כל שצריך כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני.

 נתניהו והוק הבוקר (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

הבוקר הגיב גם השר צחי הנגבי מהליכוד לדברי גנץ אתמול. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב אמר הנגבי: "האמירה של גנץ תמוהה. 99% ממה שאנחנו עושים לא נוגע לקורונה".

הנגבי ציין כי בליכוד לא מבינים "איפה נולד הסוויץ' בכחול לבן". לדבריו ייתכן שהדבר קרה בגלל הביקורת של הצד האחר באופוזיציה. "אנחנו מחויבים לממש את חלון ההזדמנויות כל עוד טראמפ הוא השליט. לא נוותר על זה, אבל נעשה את זה רק בהסכמת ארצות הברית".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב':