כספי, אתמול
צילום: מתוך דף הפייסבוק של מתי כספי

מתי כספי: "לא מפחד, אבל עושה את המינימום כדי להגן על משפחתי"

המוזיקאי והיוצר התייחס בריאיון לכאן רשת ב לסרטון בו תקף את רה"מ. "ברגע שאני מתחיל למצוא חוסר היגיון במעשים תחת מעטה הקורונה - זה מעיר אותי", אמר
קלמןליברמן
10 באוגוסט 2020
15:55

המוזיקאי והיוצר מתי כספי התייחס הבוקר (שני) לסרטון שפרסם אתמול בו תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, אמר כספי שהסיר את הסרטון כי קיבל איומים על חייו בפייסבוק. "אני לא מפחד לחלוטין, אבל עושה את המינימום כדי להגן על משפחתי", אמר.

האזינו לריאיון עם מתי כספי מתוך כאן רשת ב

כספי הסביר מה גרם לו לשתף את הסרטון. "אני לא אדם שכועס, אבל ברגע שאני מתחיל למצוא חוסר היגיון במעשים תחת מעטה הקורונה, שהם לא הגיוניים בעליל - זה מעיר אותי", אמר. כספי הוסיף כי נתניהו עומד בראש ומאציל סמכויות על עצמו יותר מעל אחרים. לדבריו, נתניהו גרם לנזק עצום בכלכלה בכך שהוציא לחל"ת בלתי ידוע את כל העוסקים בתרבות.

"אין מגפה, יש מחלה 'קורונה' שהיא שפעת שאפשר להתמודד מולה", אמר כספי בריאיון. לדבריו יש סיפורים של משפחות של נפטר שפנו אליהן וביקשו אותן לרשום את סיבת המוות קורונה, למרות שהבן אדם נפטר ממחלה שממילא הוא חלה בה. הוא הוסיף כי אם יבדקו אם קורונה היא מגפה - יגלו שלא.

בסרטון שפרסם אתמול בעבוד הפייסבוק שלו, תקף כספי את ראש הממשלה נתניהו על רקע סגירת הספריה הלאומית. כספי כינה בסרטון את נתניהו "דיקטטור" בעקבות פגיעת הממשלה בתקציב הספריה הלאומית, וכינה את בנו יאיר נתניהו "פרזיט". שעות ספורות לאחר מכן, הוסר הסרטון מדף הפייסבוק של כספי בטענה שקיבל איומים על חייו.