קמלה האריס בוועידה הדמוקרטית, בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

האריס: ממשל בראשות ביידן ישמור על הסיוע הצבאי לישראל

בשיחה עם תורמים יהודיים אמרה המועמדת לסגנית הנשיא כי ביידן מתנגד לכל התניה של הסיוע האמריקני לישראל בהחלטות פוליטיות של הממשלה הישראלית. האריס הוסיפה כי ממשל דמוקרטי ידאג לכך שאיראן תעמוד בהתחיבויותיה בנושא הגרעין
נתן גוטמן
27 באוגוסט 2020
02:20

המועמדת הדמוקרטית לסגנית הנשיא, קמלה האריס, התחייבה הלילה (רביעי) כי אם ינצחו הדמוקרטים בבחירות בנובמבר, ישמור הממשל בראשות ג'ו ביידן ובראשותה על הסיוע הצבאי לישראל ויבטיח את היתרון הצבאי האיכותי שלה. את הדברים אמרה האריס בשיחה שקיימה הלילה עם תורמים יהודים לקמפיין הבחירות הדמוקרטי.

האריס הוסיפה כי ביידן מתנגד לכל התניה של הסיוע האמריקני לישראל בהחלטות פוליטיות של הממשלה הישראלית. המועמדת לסגנית הנשיא אמרה בנוסף כי ממשל דמוקרטי ידאג לכך שאיראן תעמוד בהתחיבויותיה, ואם ישובו האיראנים לעמוד בתנאי הסכם הגרעין, ארצות הברית תחזור ותהיה שותפה לו.

בביקורו השבוע בישראל אמר שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כי ארצו תמשיך ותבחן את האפשרות להעביר נשק ויכולות לאיחוד האמירויות כדי שיאפשר לה הגנה מפני איראן. בד בבד אמר פומפאו כי ארצו תשמר  את היתרון הצבאי של ישראל.

בהצהרה לתקשורת בסיום פגישתו עם ראש הממשלה נתניהו הוסיף פומפאו כי ההסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות הוא צעד טוב:"אנחנו מקווים שמדינות נוספות יצטרפו למהלך של איחוד האמירויות - זה יגביר את היציבות". ראש הממשלה נתניהו הביע גם הוא תקווה כי מדינות נוספות יצטרפו לתהליך שהחל עם האמירויות והדגיש: ההסכם לא כולל מרכיב נשק.

בשבוע שעבר התייחס נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לאפשרות שארצו תמכור מטוסי F35 לאיחוד האמירויות, ולא שלל את המהלך. במסיבת עיתונאים בבית הלבן אמר טראמפ שבאמירויות רוצים להזמין כמה יחידות של המטוס הטוב בעולם וכי יש להם את הכסף לשלם על כך. לדבריו, "נראה מה יהיה, אנחנו בודקים את זה".