-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט הציג עצמו כמועמד לראשות הממשלה

בהודעת ימינה נכתב: "יש ללכת לבחירות ולהחליף את ממשלת נתניהו-גנץ הכושלת" • הליכוד בתגובה: "מציעים לבנט ולסמוטריץ' ולכל האופוזיציה לא להתמקד בפילוג ובעשיית הון פוליטי על גב המחלה אלא באחדות העם"
מערכת כאן חדשות
24 באוקטובר 2020
23:59

יושב ראש מפלגת ימינה, נפתלי בנט, הציג עצמו הערב (שבת) כמועמד לראשות הממשלה. בהודעה שפרסמה המפלגה נכתב כי "יש ללכת לבחירות ולהחליף את ממשלת נתניהו-גנץ הכושלת בממשלה חדשה בראשות בנט - שתטפל בקורונה, בכלכלה ובאיחוי השסעים בעם".

הודעת המפלגה פורסמה בעקבות דיווח אמש בחדשות 12, לפיו נרקמה בכנסת תוכנית להצבעת אי-אמון קונסטרוקטיבי, במסגרתו יתמנה ח"כ משה (בוגי) יעלון לתפקיד ראש הממשלה בתנאי שלא יתמודד לתפקיד אם יהיו בחירות. בתגובה לדיווח, נכתב בהודעת ימינה: ״לא נהיה שותפים לפוטש בתמיכת היבה יזבק או לתרגילים פוליטיים אפלים. לא מחליפים טרפה בנבלה".

בתגובה להודעת ימינה נמסר מהליכוד: "אנו מצרים ונדהמים מהכינוי של בנט 'טרפה' לראש הממשלה, אחרי שתמך בלפיד לראשות הממשלה. מציעים לבנט ולסמוטריץ' ולכל האופוזיציה לא להתמקד בפילוג ובעשיית הון פוליטי על גב המחלה אלא באחדות העם, ולברך על ההישג ההיסטורי שראש הממשלה נתניהו מוביל".

בשבוע שעבר התראיין בנט בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, ואמר כי לא יצטרף לממשלה הנוכחית גם אם יקראו לו להצטרף למאבק בקורונה: "בשום פנים ואופן לא אצטרף לממשלה שכל מטרתה להכשיל אחד את השני. כשנקים ממשלה, נקים אותה עם מודל אחר ובה אנשים שרוצים לעשות טוב לישראל".

לשאלה למה אינו מקים ממשלה חלופית, השיב בנט: "נציג אלטרנטיבה שלטונית ולה שלושה יעדים בלבד - להשתלט על נגיף קורונה, לשקם את הכלכלה ולאחד את העם. הממשלה שימינה תוביל תזמין פנימה כל מפלגה ציונית - כל מי שיקבל את הקווים המנחים האלה יוכל להיכנס לממשלה שנוביל".