-
אי-פי

הרשות הפלסטינית מחדשת את התיאום הביטחוני עם ישראל

בכירים פלסטינים לכאן חדשות: ברשות ישובו לקבל את כספי המיסים מישראל • ההתפתחות התאפשרה בעקבות מכתב שקיבלה היום הרשות, ובו ישראל מודיעה שהיא מחויבת להסכמים בינה לפלסטינים
גל ברגר
17 בנובמבר 2020
18:34
עודכן ב 21:59

הרשות הפלסטינית מחדשת את התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל וחוזרת לקחת את כספי המיסים ממנה. כך אישרו היום (שלישי) בכירים פלסטינים לכאן חדשות. ההתפתחות התאפשרה בעקבות מכתב שקיבלה היום הרשות ובו ישראל מודיעה כי היא מחויבת להסכמים בין ישראל לפלסטינים.

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הודיע בחודש יולי כי הרשות הפלסטינית מפסיקה לעבוד על פי ההסכמים עם ישראל וכי יוקם מנגנון שיבצע את ההחלטה, זאת על רקע "המשך התעקשות הכיבוש להתכחש להסכמים", כלשונו. ההכרזה של אבו מאזן הגיעה בעקבות הריסת הבתים בוואדי חומוס שליד צור באהר.

שלושה חודשים לאחר שהופסק התיאום הביטחוני, גורם במערכת הביטחון אומר כי ישראל מזהה מסרים וניסיונות של הרשות לחידוש התיאום הביטחוני בהדרגה. על פי אותו גורם המסרים מגיעים מדמויות בכירות ברשות.

המכתב ששלחה ישראל לרשות הפלסטינית בנוגע לחידוש התיאום הביטחוני

ההשפעה של הפסקת התיאום הביטחוני בין הצדדים לא נעצרה בסוגיות ביטחוניות. חולים קשים מהרשות הזקוקים לטיפול רפואי בישראל ואינם יכולים להיכנס אליה שילמו מחיר כבד על הפסקת התיאום.