יעקב אדרי
צילום: פלאש 90

הותר לפרסום: ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי נחשד באונס ובעבירות אלימות

השר לשעבר נעצר לפני כשבועיים בחשד למעורבות בפרשת שחיתות בעירו. בזמן החקירה וימי מעצרו התקבלה תלונה על אונס שביצע באישה שעימה היה בקשר במשך שנים, לפני 17 שנה. עניין האלימות מדובר בשני מקרים שהתרחשו לפני שבע שנים
אורלי אלקלעי ודניאל אלעזר
25 בנובמבר 2020
16:26

הותר לפרסום: ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי נחשד באונס ובעבירות אלימות. אדרי שוחרר היום  (רביעי) למעצר בית של עשרה ימים בתנאים מגבילים, לאחר שנעצר לפני כשבועיים בחשד למעורבות בפרשת שחיתות בעירו. בזמן החקירה וימי מעצרו התקבלה תלונה על עבירות מין ואלימות כלפי אישה שעימה היה בקשר מזה שנים. 

לטענתה האישה, היא נאנסה על ידי אדרי לפני 17 שנים - ולכן חוק ההתיישנות חל במקרה הזה. בעניין האלימות מדובר בשני מקרים שהתרחשו לפני שבע שנים. בית המשפט הטיל על אדרי היום צו הרחקה של 60 ימים מהעירייה ומהוועדה המקומית לתכנון ובנייה וכל עמותה או משרד הקשורים למוסדות האלו. נוסף לכך, נאסר על ראש העיר לצאת מהארץ במשך 180 ימים ועליו להפקיד ערבות עצמית של 50 אלף שקלים וערבות צד ג' בסכום זהה.

גם שלושת החשודים הנוספים שנעצרו בפרשה, בהם אנשי עסקים וקבלן, שוחררו למעצר בית. לפני כשבועיים הותר לפרסום כי אדרי הוא החשוד המרכזי בפרשת השחיתות בעירו. ראש העיר חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון ועבירות מס. השופט גיא אבנון אמר בעת ההחלטה על הארכת המעצרו: "ממצאים שנתפסו במהלך היום בשילוב דבריו של החשוד בחקירתו, מחזקים למצער חלק מהחשדות המיוחסים לו".

באי כוחו של אדרי, עורכי הדין ד"ר יחיאל וינרוט, מאיר אברהם ויגל דוד, מסרו: "צו איסור הפרסום פקע היום ותוקפו לא הוארך, בהסכמת מר אדרי. לגופם של החשדות החדשים המיוחסים למר אדרי בתחום עבירות המין והאלימות, מדובר בחשדות שכגודל חומרתם, כך מידת מופרכותם.

"העובדה שמדובר בחשדות שמעולם לא הוגשה תלונה בגינם נגד מר אדרי, מעידה גם היא כאלף עדים על רצינות אותם 'חשדות', ועל כך שהם באו לעולם במטרה אחת ויחידה לפגוע במר אדרי, ולהשחיר את פניו, מתוך מניעים ברורים שבשלב זה אנו מנועים מלפרטם".