-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ישראל כ"ץ - שר האוצר הגרוע בהיסטוריה?

השר כ"ץ ייכנס כנראה לספרי ההיסטוריה של עם ישראל, רק לא באופן שהיה רוצה: הוא חירב את המשרד, בזבז כסף לחינם ולא השקיע בצמיחה העתידית
שאול אמסטרדמסקי | פרשנות
24 בדצמבר 2020
09:29

עכשיו כשהכנסת התפזרה באופן רשמי והממשלה הופכת להיות ממשלת מעבר, הגיע הזמן לסכם את הקדנציה הקצרה של שר האוצר - ישראל כ"ץ. לשר יש איזו דחיפות להיכנס לספרי ההיסטוריה של עם ישראל ונראה שזה אכן יקרה - רק לא באופן שהוא היה רוצה. כ"ץ, שחירב את משרד האוצר, בזבז כסף לחינם ולא השקיע בצמיחה העתידית - היה אחד משרי האוצר הגרועים שהיו כאן.

כ"ץ כשל במשימה המרכזית שלו. הוא לא העביר אף תקציב על אף שהוא היה אמור. ומבין כל שרי האוצר שהיו לנו אי פעם, כ"ץ הוא ככל הנראה היחידי שנכנס לקטגוריה הזו. דבר שני - הוא ייכנס לספרי ההיסטוריה בתור שר אוצר שחירב את משרד האוצר. זה נכון שיש לו כמה מתחרים כמו יאיר לפיד למשל שגם הוא נכנס בפקידים שלו באופן קבוע, אבל אפילו בתקופת לפיד לא התפטרו כל הפקידים המרכזיים של משרד האוצר בחמת זעם ומיאוס כמו שקרה אצל כ"ץ.

כ"ץ גם לא ידע לעמוד מול ראש הממשלה ולהגיד לו - אדוני, זה טוב אבל זה לא טוב. כשנתניהו ויועצים הביאו תוכניות בזבזניות שחילקו סוכריות לאנשים שלא צריכים אותן, בעלות כוללת של 9 מיליארד שקל, כ"ץ הרכין את הראש ואמר "כן אדוני ראש הממשלה". בהזדמנויות אחרות, כשאשכרה היה צריך לחלק כסף חשוב לציבור, החליט לריב עם פוליטיקאים אחרים ולתקוע הכול. הוא בזבז כסף לחינם ולא השקיע כסף בצמיחה העתידית.

שר האוצר אוהב לקשור לעצמו את התואר בולדוזר - אחד שדוחף קדימה בכל הכוח ופורץ דרך לאחרים חרף כל ההתנגדויות – אבל בפועל ההתנהגות שלו מזכירה יותר פיל בחנות חרסינה - מסתובב חסר מטרה,  עושה הרבה רעש וצלצולים ומשאיר אחריו רק הריסות.