צילום: חייל יס"מ מותקף בבני ברק, הערב

החרפה בעימותים בבני ברק: חרדים השליכו נפצים אל עבר שוטרים

ההפרות במגזר החרדי | ארבעה תושבי בני ברק נעצרו בחשד למעורבות בתקיפת השוטרים ביום חמישי בעיר • שוטר שהוקף בידי מפגינים בעיר ירה באוויר • חמישה חשודים בהפרות סדר נעצרו באזור מאה שערים וכיכר השבת בירושלים • באשדוד תועד שוטר כשהוא מניף ילד באוויר ומטיח אותו - פעמיים. מהמשטרה נמסר: הילדים נשלחו אל החזית ןהתעמתו עם השוטרים במטרה ליצור פרובוקציה
כתבי כאן חדשות
24 בינואר 2021
09:49
עודכן ב 16:58

הפרות הסגר בחברה החרדית נמשכות: מאות בני אדם מפגינים היום (ראשון) בבני ברק. כמה מהם יידו אבנים, זרקו נפצים וירו זיקוקים אל השוטרים, כמה הציתו פחי אשפה. כוחות גדולים של שוטרי יס"מ נמצאים במקום. בד בבד, המשטרה עצרה ארבעה תושבי בני ברק בחשד למעורבות בתקיפת השוטרים  ביום חמישי בעיר.

תמונות חריגות נראו מוקדם יותר בעיר, כששוטר ירה מאקדחו באוויר אחרי שלטענתו חש איום על חייו. בתיעוד מהאירוע נראים עשרות חרדים הולכים אחרי השוטר ושותפו, ובשלב מסויים מתקרבים ודוחפים את השוטר שירה בתגובה. באזור מאה שערים וכיכר השבת בירושלים נעצרו מהבוקר חמישה חשודים בהפרת הסדר. שניים מהעצורים נעצרו בעת שיידו אבנים.

 

המשטרה ניסתה הבוקר לפנות עשרות אברכים מישיבת גרודנא של הפלג הירושלמי באשדוד. ארבעה שוטרים נפצעו בעימותים שהתפתחו במקום, ועד כה נעצרו ארבעה בני אדם בחשד להפרות סדר. בתיעוד מהאירועים סמוך לישיבה נראה שוטר מניף ילד ומשליך אותו פעמיים. 

במשטרה הגיבו על האירוע: "משעות הבוקר פעלו הכוחות במוסד באשדוד, לאחר שפעם אחר פעם המשיך את לימודיו בניגוד להנחיות, על אף האכיפה שנערכה במקום כמעט מדי יום. הבוקר הגיעו למקום מאות אנשים ובהם קטינים, שהפרו את הסדר, התעמתו עם השוטרים ופצעו ארבעה מהם, וניסו בכוח לפרוץ פנימה אל מתחם המוסד. כפי שניתן לראות בתיעוד, הילדים, שככל נראה נשלחו אל החזית שוב ושוב, התעמתו עם השוטרים במטרה ליצור פרובוקציה. המשטרה תמשיך לממש את אחריותה באכיפת התקנות ככל שתידרש".

בשכונת מאה שערים בירושלים התפתחו עימותים בין תושבים לשוטרים שהגיעו לאכוף את הסגר ואת סגירת מוסדות החינוך. במשטרה אמרו כי מאות התקהלו במקום וחלקם יידו חפצים על השוטרים. אדם אחד נעצר. גם בבני ברק התפתחו עימותים מול המשטרה. 

ראש לשכת ראש עיריית בני ברק, גודי סילמן, האשים הבוקר כי "המשטרה התנהלה כמו משפחת פשע". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר סילמן על האירועים האלימים בלילה שבין רביעי לחמישי כי מדובר ב"נערים פוחזים שתקפו רכב משטרתי" וכי בחסידות ויז'ניץ מציגים את האירועים באופן שונה מהמשטרה.

בעימותים נפצעה שוטרת והניידת שהותקפה נאלצה להזעיק עזרה. "פנינו לכל סגל הפיקוד הבכיר, ובמקביל יצרנו קשר עם חסידות ויז'ניץ, כדי לנסות לייצר איזשהו דיל ולמנוע הפרת סדר. המשטרה בחרה לעשות את מה שלא עושים מול חמאס, והתנהלה כמו משפחת פשע", אמר סילמן בריאיון.

האזינו לריאיון עם ראש לשכת ראש עיריית בני ברק גודי סילמן

סילמן הוסיף: "יש 350 מוסדות חינוך בבני ברק, 90% סגורים. גם בהנחה שחסידות ויז'ניץ תפתח תלמודי תורה, עדיין מדובר במוסדות בודדים. לא אנהל שיח של התנצלות, כפי שלא ציפו מאנשי עיריית תל אביב להתנצל על דברי רון חולדאי".

תלמודי התורה בבני ברק נפתחו היום  לאחר שאתמול הורה האדמו"ר מוויז'ניץ הרב ישראל הגר, מבכירי האדמו"רים באגודת ישראל, לפתוח את מוסדות הלימוד בניגוד להנחיות. בתגובה לדברים אמר השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה כי כל תלמוד תורה שיהיה פתוח יאכף ויקבל קנס של 5,000 שקלים. בריאיון לאסף ליברמן בכאן 11 הבהיר כי הוא פועל כדי להביא לאישור הכנסת הצעה להכפלת הקנס ל-10,000 שקלים.

בהכנת הידיעה השתתפו עקיבא ווייס, סולימאן מסוודה, ורד פלמן ודניאל אלעזר