הקרב על הגראמי: מי האמנים שיכולים לעשות הלילה היסטוריה?

הקרב על הגראמי: האמנים שיכולים לעשות היסטוריה
האם ביונסה תהיה האמן המעוטר בתולדות הטקס או שאדל תהרוס לה את התוכניות? ומי השחקנית שנמצאת מרחק פסלון אחד ממועדון ה-EGOT? אלו השיאים שעשויים להישבר בלילה הענק של תעשיית המוזיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הארי סטיילס, ביונסה, אדל
צילום: צילום: גטי אימג'ס

שעות ספורות נותרו עד לתחילת טקס פרסי הגראמי ה-65 שיתקיים הלילה (שני) בלוס אנג'לס, ונראה שהפעם מדובר בתחרות של ממש בין כמה מהאומנים הגדולים בתעשיית המוזיקה. הסיבה? כמה מהם נמצאים במרחק פסלון אחד או שניים מלעשות היסטוריה של ממש.

פרסים ב-91 קטגוריות יוענקו לאורך הלילה, כשאת רשימת המועמדים מובילה הפעם ביונסה, עם מועמדות בתשע קטגוריות, בראשן "השילוש הקדוש" של טקס הפרסים הוותיק - "שיר השנה" ו"הקלטת השנה" על Break My Soul ו"אלבום השנה" על Renaissance.

עד כה ביונסה היא האישה המעוטרת בתולדות הטקס עם לא פחות מ-28 פסלוני גראמי על המדף. כמות זהה לאלה שיש למפיק המוזיקלי הוותיק קווינסי ג'ונס. האדם היחיד שיש לו יותר פרסים משניהם הוא המנצח היהודי המנוח גאורג שולטי שקטף לאורך הקריירה 31 פסלונים. זכייה של ביונסה הלילה בארבע פרסים מתוך תשע הקטגוריות בהן היא מועמדת, תכתיר אותה לאדם המעוטר בתולדות הטקס. אבל זה, כידוע, לא כל כך פשוט.

מול ביונסה מתחרה זמרת אחרת, עם שם אחד כמוה, שכבר הביסה אותה בטקס לפני 6 שנים – אדל. הזמרת הבריטית מועמדת הלילה לשבעה פרסים, בהם כמו ביונסה – שלוש הקטגוריות הגדולות "שיר השנה" ו"הקלטת השנה" על Easy On Me ו"אלבום השנה" על 30.

אדל כבר עשתה היסטוריה כאמן היחיד שזכה בשני טקסים שונים בשלוש הקטגוריות האלו – ב-2012 עם Rolling in the Deep והאלבום "21" ובשנת 2017 עם "Hello" והאלבום "25". בפעם האחרונה היא הביסה בדרך את ביונסה שהתמודדה מולה, והקדישה לה בדמעות את הזכייה.

אדל מביסה את ביונסה בטקס פרס הגראמי, פברואר 2017:

אלא שלביונסה ואדל נכונה תחרות עם אמנים חזקים לא פחות מהן, שעלולים לגנוב מהן לפחות פרס אחד באותו "שילוש קדוש". הבולטת שבהן היא טיילור סוויפט שמועמדת לארבעה פרסים, הבולט שבהם בקטגוריית שיר השנה.

זאת הפעם השישית שהיא מועמדת בקטגורייה הזאת אחרי שלא זכתה בה בחמש הפעמים הקודמות. הפעם היא שם בזכות השיר All Too Well שאורכו קצת יותר מ-10 דקות. בחודשים האחרונים היא כבר זכתה איתו בטקסי הפרסים של MTV ו-MTV אירופה ונכנסה איתו אל ספר השיאים של גינס כשיר הארוך ביותר שהגיע לראש מצעד הבילבורד האמריקני.

מי שעוד יכול לעשות היום היסטוריה הוא האקס המיתולוגי של טיילור, הזמר הבריטי הארי סטיילס, שמועמד לשישה פרסים – גם הוא בשלוש הקטגוריות הגדולות. על פי אתרי ההימורים סטיילס נחשב מועמד מוביל, לפחות בקטגוריות הפופ.

גם הראפר הפורטוריקני באד באני, מועמד לשלושה פרסים, כשהחשוב בהם הוא "אלבום השנה". הראפר כבר עשה היסטוריה בשלב המועמדויות, כשהאלבום שלו Un Verano Sin Ti הפך לאלבום הראשון בספרדית שמועמד בקטגוריה היוקרתית.

תצטרף למועדון? השחקנית ויולה דייוויס (צילום: אי-פי)

ומלבד הקטגוריות המוזיקליות, היסטוריה יכולה להתרחש גם בקטגוריות קצת פחות נוצצות. אחת מהן נקראת "אלבום הספוקן וורד הטוב ביותר", שבשנים האחרונות כוללת גם קריינות בספרי אודיו. הפעם בקטגוריה הזו מתמודדת השחקנית ויולה דייוויס ("המדריך לרוצח"), שבאמתחתה כבר פסלון אוסקר אחד, פסלון אמי אחד ושני פרסי טוני.

זכייה הלילה משמעותה עבור דיוויס תהיה הצטרפות אל מועדון ה-EGOT היוקרתי, בו חברים 17 אמנים ידועים בלבד שזכו בארבעת הפרסים החשובים ביותר של תעשיית הבידור. בין הידועים שבחברי המועדון המצומצם - אודרי הפבורן, וופי גולדברג וריטה מורנו.

טקס פרסי הגראמי ישודר הלילה בשעה 03:00 לפנות בוקר בערוץ yes TV Drama ב-yes וב-STING TV. הטקס הערוך והמתורגם ישודר מחר בשעה 21:30 ב-yes TV Drama ב-yes וב-STING TV.

הפופולריים