ג'ורג' קלוני על שביתת השחקנים: "נקודת מפנה בתעשייה שלנו"

ג'ורג' קלוני על שביתת השחקנים: נקודת מפנה בתעשייה שלנו
פראן דרשר, נשיאת גילדת שחקני המסך: "זה רגע בהיסטוריה שהוא רגע האמת. אם לא נתנגד עכשיו, כולנו נהיה בצרות" • מלבד תוכניות הטלוויזיה והסרטים - אילו טקסים ופסטיבלים עלולים להיפגע? וגם: כל מה שאסור לשחקנים לעשות כל עוד השביתה נמשכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ורג' קלוני
צילום: אי-פי

שחקן הקולנוע ג'ורג' קלוני פרסם היום (שישי) הצהרה לתקשורת בעקבות שביתת השחקנים שפרצה אתמול בארצות הברית. "זאת נקודת מפנה בתעשייה שלנו", מסר קלוני, השחקן הבכיר ביותר שהתבטא עד כה בעד חברי גילדת שחקני המסך (SAG-AFTRA) השובתים. "שחקנים ותסריטאים רבים איבדו את יכולתם להתפרנס בכבוד", הוסיף זוכה האוסקר. "כדי שהתעשייה שלנו תשרוד - זה חייב להשתנות". השחקנים 

בתוך כך, בנאום שנשאה לפנות בוקר נשיאת גילדת השחקנים, השחקנית פראן דרשר, אמרה כי בעוד מפיקים מוצאים דרכים חדשות להפיק רווחים משינוי המודל העסקי, הם ממשיכים להתנגד לבצע התאמות באופן תגמול השחקנים ואנשי הצוות שמעורבים בהפקת סרטים וסדרות. "המודל העסקי כולו השתנה על ידי שירותי הסטרימינג, התוכן הדיגיטלי והבינה המלאכותית. זה רגע בהיסטוריה שהוא רגע האמת. אם לא נתנגד עכשיו, כולנו נהיה בצרות. אתם לא יכולים לשנות את המודל העסקי בדרך שבה הוא השתנה ולא לצפות שהחוזים ישתנו בהתאם".

על פי הוראות הנהלת SAG-AFTRA, לחברי הארגון השובתים, שהם יותר מ-160 אלף שחקנים, אסור להתייצב לצילומי הפקות - הן קולנועיות הן טלוויזיוניות, אסור לחתום על חוזים עם כל הפקה שהיא, ומתבקשים להימנע מהשתתפות באודישנים, בחזרות ואפילו לשמש כניצבים. אם לא די בכך, עליהם להימנע ממסעות יחצי ציבור או קידום של פרויקטים שצולמו, כמו גם השתתפות בריאיונות, פסטיבלים או טקסי פרסים.

בהמשך לדברים האלו, מארגני פסטיבלי הסרטים הגדולים שיתקיימו בחודשים הקרובים הודיעו כי נכון לעכשיו אינם מתכוונים לשנות את מועדם. מדובר בפסטיבל הסרטים של ונציה שמתוכנן להיפתח ב-30 באוגוסט ובפסטיבל הסרטים הבין-לאומי בטורונטו שמתוכנן להיפתח ב-7 בספטמבר. עם גורם המעורב בהפקת טקס פרסי האמי, שרשימת המועמדים שלו הוכרזה השבוע, מסר לאתר החדשות האמריקני Deadline כי בהפקה ערוכים לשינוי מועד הטקס, שתוכנן ל-18 בספטמבר.

כאמור, חברי גילדת שחקני המסך הצטרפו אמש לשביתת התסריטאים השובתים מאז ראשית חודש מאי. השביתה פרצה לאחר שדרישות איגוד התסריטאים מחברות ההפקה האמריקניות להעלאת שכר המינימום ולרגולציה על שימוש בתוכנות אינטליגנציה מלאכותית סורבו. זאת הפעם הראשונה זה יותר מ-60 שנה ששני האיגודים החשובים בהוליווד שובתים יחד.

הפופולריים