4 נשים מאשימות: השחקן הבריטי ראסל ברנד אנס ותקף אותנו מינית

4 נשים מאשימות: השחקן ראסל ברנד אנס ותקף אותנו מינית
עיתון הטיימס הבריטי מדווח כי התקיפות התרחשו לכאורה בין השנים 2006 עד 2013, וכוללות תקיפה לכאורה של נערה בת 16 • אמש פרסם ברנד סרטון בו הכחיש את ההאשמות, וטען כי מדובר באג'נדה מתואמת של כלי תקשורת שנועדה להשתיקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראסל בראנד, 2022
צילום: גטי אימג'ס

ארבע נשים מאשימות את הקומיקאי, השחקן והמגיש הבריטי ראסל ברנד באונס, תקיפה מינית והתעללות נפשית. כך פרסם הערב (שבת) עיתון הטיימס הבריטי. על פי הפרסום, התקיפות התרחשו לכאורה בין השנים 2006 עד 2013, כשהיה מגיש בתחנת הרדיו BBC Radio 2 ובערוץ 4 הבריטי, וכללו תקיפה של נערה בת 16.

בפרסום המדובר טענה אחת הנשים כי ברנד אנס אותה בביתו בלוס אנג'לס. אישה אחרת טענה כי ברנד תקף אותה מינית כשהיה בן 31 והיא בת 16. לדבריה, ברנד נהג לקרוא לה "הילדה" במהלך מערכת יחסים "אלימה ושולטת רגשית" שנמשכה כשלושה חודשים.

אישה שלישית טענה כי ברנד תקף אותה מינית כשעבדה איתו בלוס אנג'לס וכי זה איים עליה בתביעה משפטית אם תספר על כך. אישה נוספת טענה כי הותקפה מינית על ידי ברנד, שלטענתה התעלל בה פיזית ונפשית.

אמש, יממה לפני הפרסום, הכחיש ברנד בתוקף את "ההאשמות הפליליות החמורות" לדבריו, בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות. בסרטון מסר ברנד בן ה-48 כי קיבל "שני מכתבים מטרידים ביותר" עם "התקפות קשות ואגרסיביות ביותר" שקשורות ל"עברו המופקר".

ברנד לא ציין פרטים על הטענות, אך טען כי מערכות היחסים התקיימו "בהסכמה מוחלטת" וכי היה "שקוף" באשר להתנהגותו. בסרטון שנמשך שתי דקות ו-45 שניות, ששותף ביוטיוב ובעמוד הטוויטר של ברנד, הוא האשים את התקשורת ב"אג'נדה מתואמת" שנועדה להשתיקו.

הערב ישודר בערוץ 4 הבריטי פרק בתוכנית התחקירים Dispatches שיוקדש לברנד. בשנים האחרונות עלה ברנד לכותרות ולא בנסיבות חיוביות. בזמן מגפת קורונה שיתף תיאוריות קונספירציה באשר לנגיף, ובשנת 2014 טען כי הממשל האמריקני עמד מאחורי פיגועי ה-11 בספטמבר.

הפופולריים