אחרי התחקיר: תלונה על תקיפה מינית הוגשה נגד ראסל ברנד

אחרי התחקיר: תלונה על תקיפה מינית הוגשה נגד ראסל ברנד

התלונה נוגעת לתקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בשכונת סוהו שבמרכז לונדון, בשנת 2003 • מאז פרסום תחקיר עיתון "טיימס" וערוץ 4 הבריטיים, נדחו הופעות הסטנד-אפ של ברנד וההוצאה לאור שפרסמה את ספריו השעתה את החוזה עמו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראסל ברנד, 16.09.23
צילום: גטי אימג'ס

יומיים לאחר פרסום תחקיר עיתון "טיימס" וערוץ 4 הבריטיים, בו הואשם ראסל ברנד באונס, תקיפה מינית והתעללות נפשית, תלונה רשמית הוגשה נגד הקומיקאי והמגיש הבריטי למשטרת לונדון. כך דיווחה הערב (שני) סוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, התלונה המדוברת נוגעת לתקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בשכונת סוהו שבמרכז לונדון, בשנת 2003. "שוטרים עומדים בקשר עם המתלוננת ויספקו לה תמיכה", נמסר בהודעת המשטרה.

בעקבות פרסום התחקיר, ברנד מתמודד עם שורה של ביטולים מצד גופים שונים. כך לדוגמה, הוצאת הספרים בה היה חתום הודיעה על השעיית חוזה שנחתם עמו. בנוסף, מופעי סטנד-אפ של ברנד שתוכננו להתקיים ברחבי הממלכה, כמו למשל במרכז לאומנויות הבמה בווינדזור, נדחו עד הודעה חדשה. בתוך כך, אתר "דדליין" דיווח כי מנהלי ערוץ 4 הבריטי שלחו מייל לחברות הפקה חיצוניות שעבדו עם הערוץ בעבר, להציף טענות באשר להתנהגותו של ברנד, ולדווח על "האשמות או טענות ישנות".

בתחקיר שפורסם בשבת האחרונה, טענו ארבע נשים כי ברנד תקף אותן מינית בין השנים 2006 עד 2013. אישה ראשונה טענה כי ברנד אנס אותה בביתו בלוס אנג'לס, אישה נוספת טענה כי ברנד תקף אותה מינית כשהיה בן 31 והיא בת 16. אישה שלישית טענה כי ברנד תקף אותה מינית כשעבד איתה בלוס אנג'לס ואיים כי יתבע אותה אם תספר על כך. אישה רביעית טענה כי ברנד תקף אותה מינית והתעלל בה פיזית ונפשית.

ערב פרסום התחקיר, פרסם ברנד סרטון ברשתות החברתיות בו הכחיש את ההאשמות, וטען כי מדובר באג'נדה מתואמת של כלי תקשורת שנועדה להשתיקו. ברנד לא ציין פרטים על הטענות, אך טען כי מערכות היחסים התקיימו "בהסכמה מוחלטת" וכי היה "שקוף" באשר להתנהגותו.

הפופולריים